SportAccord: Mariusz Wlazły najlepszym sportowcem świata!

Mariusz Wlazły został wybrany najlepszym sportowcem świata w 2014 roku. Taką decyzję ogłosiła kapituła plebiscytu SportAccord podczas uroczystej gali zorganizowanej w rosyjskim Soczi.


W gronie czterech nominowanych do miana najlepszego sportowca na świecie znaleźli się również judoka Avtandil Czrikiszwili (Gruzja), rywalizujący w sztukach walki jujitsu Camil Moldoveanu (Rumunia) i skalpinista Kilian Jornet Burgada (Hiszpania).

Zwycięstwo Mariusza Wlazłego jest kolejnym wyróżnieniem, które spotkało Polaka. Wcześniej atakujący reprezentacji Polski został wybrany m.in. MVP mistrzostw świata w siatkówce 2014, MVP Final Four Ligi Mistrzów 2012 oraz najlepszym siatkarzem PlusLigi 2014. Wlazły sięgnął z kadrą biało–czerwonych po dwa medale mistrzostw świata – złoty (2014) i srebrny (2006).

SportAccord to założona w 1967 roku organizacja zrzeszająca 109 federacji sportowych z całego świata. Każdego roku organizuje ona plebiscyt, w którym wskazuje najlepszego sportowca i sportsmenkę roku.

W kategorii na najlepszą sportsmenkę wygrała Kaillie Humphries (bobsleje, Kanada). W ścisłym finale rywalizacji o tytuł sportowego miasta roku znalazła się również Warszawa za organizację meczu otwarcia siatkarskich mistrzostw globu. Przegrała jednak z przygotowującym zimowe igrzyska olimpijskie Soczi.

Sport.RIRM

drukuj