fot. PAP/EPA

LŚ siatkarzy. Rosja, Iran i USA grupowymi rywalami Polaków w 2015 r.

Mistrzowie olimpijscy z Londynu Rosjanie, Amerykanie i Irańczycy będą rywalami polskich siatkarzy w grupie B w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej.

Biało-czerwoni, tak jak w tym sezonie, znaleźli się w elicie. Obradujący we Florencji dyrektoriat LŚ (we Włoszech odbywa się obecnie turniej finałowy bieżącej edycji) ustalił skład dwóch grup, które należeć będą w przyszłym roku do pierwszej dywizji, nazywanej elitą. Z Iranem Polacy rywalizowali w fazie interkontynentalnej także w tym sezonie – dwa mecze wygrali (3:0 i 3:1) i tyle samo przegrali (0:3 i 1:3).

W Final Six we Florencji bierze udział ekipa z Bliskiego Wschodu (z „polskiej” grupy awansowali także Włosi jako gospodarz oraz Brazylijczycy). W grupie A zmierzą się Włosi, Brazylijczycy, Serbowie i Australijczycy. W piątek podano także wstępny terminarz fazy grupowej LŚ 2015. Biało-czerwoni rozpoczną rywalizację dwumeczem z Rosją u siebie (29-31 maja), a zakończą spotkaniami, w których podejmować będą USA (3-5 lipca). W tegorocznej edycji po raz pierwszy międzynarodowa federacja (FIVB) zastosowała formułę uwzględniającą podział uczestników na siedem grup w trzech dywizjach na podstawie światowego rankingu.

Wstępny terminarz grupy B Ligi Światowej 2015:

29-31 maja

Polska – Rosja

5-7 czerwca

Polska – Iran

12-14 czerwca

USA – Polska

19-21 czerwca

Rosja – Polska

26-28 czerwca

Iran – Polska

3-5 lipca

Polska – USA

PAP

drukuj