fot. PAP/Adam Warżawa

Siatkówka. Transferowa bomba w PlusLidze – Mariusz Włazy graczem Trefla Gdańsk!

Trefl Gdańsk dokonał kolejnego, spektakularnego transferu. Nowy zawodnikiem ekipy z Trójmiasta został Mariusz Wlazły.


Dwa dni temu z Treflem związał się rocznym kontraktem Mateusz Mika. Przyjmujący powrócił do zespołu z Gdańska po dwuletniej przerwie. Władze klubu na tym jednak nie poprzestały i w piątkowe przedpołudnie oficjalnie ogłosiły, że nowym graczem drużyny prowadzonej przez Michała Winiarskiego został Mariusz Wlazły.

To bez wątpienia jeden z największych hitów transferowych w historii PlusLigi. Złoty medalista i MVP mistrzostw świata z 2014 roku zdecydował się opuścić PGE Skrę Bełchatów po siedemnastu latach gry. Doświadczony zawodnik związał się z ekipą z Trójmiasta umową ważną do końca sezonu 2020/2021. Obowiązywać będzie ona od 1 lipca.

– Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji, gdy jeden z najlepszych atakujących polskiej ligi, jak i czołowy atakujący świata chce dołączyć do naszego zespołu, znając nasz budżet i wiedząc, że nie jesteśmy klubem, który może sobie pozwolić na wygórowane kontrakty. Jestem przekonany, że cała drużyna skorzysta na doświadczeniu Mariusza i będzie on w nadchodzącym sezonie wiodącą postacią Trefla – powiedział Michał Winiarski, trener gdańszczan.

Mariusz Wlazły to dziewięciokrotny mistrz Polski. W swojej karierze klubowej wywalczył również siedem Pucharów Polski oraz cztery krajowe superpuchary. Zdobywał też medale w Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata – wszystko to oczywiście w barwach bełchatowskiej Skry.

Sport.RIRM

drukuj