Puchar Niemiec. Gol Lewandowskiego nie pomógł, Bayern przegrał w finale z Eintrachtem

Sensacyjnie rozstrzygnięcie w Berlinie. W finale Pucharu Niemiec piłkarze Bayernu Monachium przegrali z Eintrachtem Frankfurt 1:3. Jedynego gola dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski w 53. minucie spotkania.

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Po kolejnym już triumfie w Bundeslidze podopieczni trenera Juppa Heynckesa z przytupem chcieli zakończyć sezon 2017-2018 i zdobyć 19. w historii klubu Puchar Niemiec. Tym bardziej, że za rywala mieli przeciętny Eintracht, który ligowe rozgrywki zakończył na ósmej pozycji.

Stało się jednak inaczej, a całe nieszczęście Bawarczyków zaczęło się już w 11. minucie, gdy Ante Rebić wykorzystał błąd w rozegraniu monachijczyków i po wymianie podań pokonał w sytuacji sam na sam Svena Ulreicha.

Bayern odpowiedział niedługo po przerwie. Joshua Kimmich wbiegł z prawej strony w pole karne, gdzie następnie zagrał do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski pewnym strzałem z pierwszej piłki skierował futbolówkę do siatki przy bliższym słupku.

Kiedy wydawało się, że w dalszej fazie meczu Bawarczycy pójdą ciosem, decydujące słowo niespodziewanie należało do zespołu Niko Kovaca. Najpierw jednak w poprzeczkę trafił Mats Hummels. Chwilę później w odpowiedzi dużo większą precyzją wykazał się ponownie Ante Rebić, który uciekł obronie i uderzył ponad bramkarzem.

W doliczonym czasie gry losy rywalizacji rozstrzygnął Mijat Gacinović. Młody Serb przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez jednego z zawodników Bayernu, a następnie popędził sprintem niemal przez całe boisko do opuszczonej przez Svena Ulreicha bramki. Pomocnik dopełnił tylko formalności i sensacja stała się faktem.

Tym samym Eintracht, dzięki wygranej (3:1) w finale Pucharu Niemiec, zapewnił sobie udział w fazie grupowej Ligi Europy. Ostatnie spotkanie w roli trenera ekipy z Frankfurtu zaliczył natomiast Niko Kovac, który od 1 lipca 2018 roku oficjalnie przejmie stery w klubie ze stolicy Bawarii.