Siatkówka. Nieudany debiut Heynena

Od porażki rozpoczął swoją przygodę Vital Heynen na stanowisku selekcjonera męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Biało-czerwoni ulegli towarzysko w katowickim Spodku Kanadzie 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 25:27).


Na niespełna tydzień przed inauguracją pierwszej edycji Ligi Narodów, polscy siatkarze zmierzyli się towarzysko z Kanadą. Było to szczególne spotkanie dla Vitala Heynena, który po raz pierwszy poprowadził w roli trenera aktualnych mistrzów świata. Debiut Belga nie wypadł jednak okazale. Biało-czerwoni przegrali bowiem z Kanadą 1:3 i to będąc zespołem momentami wyraźnie ustępującym rywalowi.

Nasza drużyna okresy dobrej gry przeplatała zdecydowanie częściej tymi słabszymi. Jedynie w drugiej partii, gdy świetnym blokiem popisali się Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek, potrafili wyjść zwycięsko z opresji. W pozostałych setach, zwłaszcza w końcówkach, brakowało przede wszystkim chłodnej głowy i podejmowanie lepszych decyzji w kluczowych dla losów całego meczu akcjach. Decydujący punkt, który pozwolił triumfować ekipie z Kraju Klonowego Liścia, zdobył skutecznym atakiem Brad Gunter.

20 maja, czyli już w najbliższy piątek, Polacy przystąpią do zmagań w nowopowstałej Lidze Narodów. W pierwszym etapie turnieju podopieczni selekcjonera Vitala Heynena zmierzą się w Katowicach z Koreą Południową. W następnych dniach rywalizacja przeniesie się do krakowskiej Tauron Arena, gdzie biało-czerwoni zagrają z Rosją i Kanadą.

***

Polska – Kanada 1:3
(20:25, 26:24, 23:25, 25:27)

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl