ME siatkarek. Polki wciąż w grze, pewne zwycięstwo nad Słowenią!

Siatkarki reprezentacji Polski pokonały Słowenię 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) w swoim trzecim meczu mistrzostw Europy. Było to pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju, które zapewniło im występ w spotkaniu barażowym. W nim rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie druga drużyna grupy C – Białoruś.

Porażki z faworyzowanymi Włoszkami (1:3) i Holenderkami (1:3) sprawiły, że starcie z reprezentacją Słowenii było dla Polek meczem o wszystko. W przypadku porażki nasze zawodniczki zajęłyby miejsca 13-16, co byłoby ich najgorszym rezultatem w historii.

I set

Polki ciesz¹ siê z punktuPierwszy punkt w meczu wywalczyły rywalki – atak z prawej strony skończyła Ziva Recek. Po chwili skutecznie ze środka odpowiedziała Sylwia Pycia i było 1:1. Od tego momentu aż do drugiej przerwy technicznej obie drużyny toczyły bardzo wyrównany bój (6:5, 13:12). Minimalną przewagę podopiecznym Jacka Nawrockiego zapewnił udany blok Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w duecie z Sylwią Pycią (16:14). Po powrocie na parkiet seria udanych akcji w wykonaniu biało-czerwonych zapewniła im wygraną partię. Od stanu 21:18 nasze siatkarki zwyciężyły cztery wymiany z rzędu, a seta dobrym atakiem zakończyła Natalia Kurnikowska (25:18).

II set

Trener reprezentacji Polski siatkarek Jacek NawrockiDruga partia od początku odbywała się pod dyktando dwukrotnych mistrzyń Starego Kontynentu. Po pierwszej przerwie technicznej (8:6) skuteczne zbicia Sylwii Pyci i Anny Werblińskiej pozwoliły biało-czerwonym na cztery oczka przewagi (10:6). Od tego momentu zawodniczki Jacka Nawrockiego kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie (15:11, 22:17). W końcówce powiększyły jeszcze prowadzenie, a seta rozstrzygnęły dwa doskonałe ataki z obiegu Agnieszki Bednarek-Kaszy (25:19).

III set

Natalia KurnikowskaLosy meczu rozstrzygnęła trzecia odsłona, w której Polki szybko odskoczyły Słowenkom na trzy oczka (5:2). Jeszcze przed przerwą techniczną rywalki odrobiły straty. „Złotka” po krótkiej rozmowie z trenerem odpowiedziały serią trzech skutecznych zagrań z rzędu (11:7). Zaraz po tym, jak akcję po przeciwnej stronie siatki wykończyła Anja Zdovc, kolejną serią popisały się biało-czerwone (16:8). Po drugiej przerwie technicznej pewne swego podopieczne Jacka Nawrockiego nieco odpuściły, ale dowiozły do końca upragnione zwycięstwo (21:19, 23:20). Mecz na lewym ataku udanie zakończyła Natalia Kurnikowska (25:21).

W następnym spotkaniu nasze siatkarki zmierzą się z Białorusinkami. W przypadku zwycięstwa awansują do ćwierćfinału.