PlusLiga. Skra bliżej podium

PGE Skra Bełchatów wygrała po czterosetowym pojedynku we własnej hali z Jastrzębskim Węglem 3:1 (20:25, 25:15, 25:23, 29:27). Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Miguela Angela Falaski są bliżej brązowego medalu mistrzostw Polski.

I set

Trudne chwile w pierwszym secie przeżywali zawodnicy z Bełchatowa. Mistrzom Polski gra się nie zazębiała, choć początek należał do Mariusza Wlazłego, który dzielił i rządził przede wszystkim na zagrywce (4:1). Jastrzębski Węgiel szybko odrobił straty (6:6). Wszystko dzięki świetnie współpracującym Grzegorzem Kosokiem i Michałem Łasko. Zmiany, których dokonał Miguel Falasca nie pomogły gospodarzom, którzy przegrali pierwsze starcie zdobywając jedynie 20 punktów.

II set

Siatkarze Skry bardzo szybko zapomnieli o pierwszej przegranej odsłonie i gościom z Jastrzębia zaserwowali w drugim secie srogie bęcki. Znów znakomicie rozpoczął Wlazły, z którego zagrywką nie mogli sobie poradzić przyjmujący Roberto Piazzy (7:3, 14:6). Po drugiej stronie siatki rozkręcił się za to Michał Winiarski, zdobywając punkt za punktem. Gra Bełchatowian była imponująca, a i wynik pokazywał wielką przewagę gospodarzy – 25:15 robiło wrażenie.

III set

Trzeci set był bardziej wyrównany, a pod siatką nie brakowało spięć. Obie ekipy pokazywały siatkówkę na bardzo wysokim poziomie i żadna z nich nie była w stanie uzyskać jakiejś większej przewagi (5:5, 11:11, 19:19). Pojedynek nerwów w końcówce wygrali siatkarze mistrza Polski i wyszli na prowadzenie 2:1.

IV set

Jastrzębianie nie zamierzali odpuścić czwartego seta. Kiedy Skra miała pięć punktów przewagi wydawało się, że to koniec marzeń o dobrym wyniku dla przyjezdnych (10:5). Kolegów z drużyny do walki poderwał Krzysztof Gierczyński i już po chwili był remis (12:12). Świetne zawody rozgrywał jednak Aleksa Brdjović, który nie pozwolił przegrać tego seta Skrze. Jastrzębski poległ i jest w gorszej sytuacji przed rewanżem (29:27).