PlusLiga. Jastrzębski wyrównał stan rywalizacji o brąz

Jastrzębski Węgiel pokonał na własnym parkiecie PGE Skrę Bełchatów 3:2 (25:20, 21:25, 26:24, 22:25, 15:12) w czwartym meczu o brązowy medal PlusLigi siatkarzy. W dzisiejszym starciu nie brakowało emocji oraz zwrotów akcji. Zwycięstwo podopiecznych Roberto Piazzy oznacza, iż do wyłonienia drużyny, która zajmie trzecie miejsce w lidze, potrzebne będzie piąte spotkanie.

Przed tym pojedynkiem gospodarze znajdowali się w trudnej sytuacji. Musieli wygrać, aby zachować szansę walki o brązowy medal mistrzostw Polski. Siatkarzom Jastrzębskiego z pewnością sporo pewności siebie dała wyjazdowa wygrana ze Skrą 3:2, wywalczona w dramatycznych okolicznościach. Bełchatowianie chcieli jednak rozstrzygnąć rywalizację o brąz już dzisiaj.

I set

Początkowa faza seta należała do gospodarzy. Skra popełniała błędy, co sprawiło, iż rywale wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (8:4). Bełchatowianie próbowali zniwelować dystans do jastrzębian, ale nadal razili psutymi zagrywkami oraz niedokładnym przyjęciem (12:8, 19:15). Podopieczni Roberto Piazzy nie dali sobie wydrzeć przewagi i ostatecznie wygrali inauguracyjną odsłonę 25:20.

II set

Podrażnieni porażką w pierwszej partii goście ruszyli do walki i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy dwupunktowej przewadze (6:8). Jastrzębski zdołał doprowadzić do remisu 9:9, ale już kilka minut później Skra odzyskała inicjatywę (14:17). Uaktywnili się środkowi ekipy z Bełchatowa, którzy skutecznie kończyli ataki z krótkiej. Podopieczni Miguela Angela Falaski utrzymali bezpieczny dystans punktowy nad rywalami i wygrali drugiego seta (21:25).

III set

Przyjezdni kontynuowali dobry w ich wykonaniu fragment gry na początku trzeciej odsłony spotkania. Skra prowadziła 8:6, ale rywale szybko odrobili straty (9:9). Bełchatowianie znowu zaczęli wypracowywać przewagę, a po asie serwisowym Facundo Conte wygrywali już 18:15. W tym właśnie momencie do gry zdołali wrócić jastrzębianie. Zawodnicy Roberto Piazzy gonili przeciwników do samego końca seta i ich wysiłek został nagrodzony zwycięstwem na przewagi 26:24. Gospodarze w tym momencie prowadzili w meczu 2:1.

IV set

Początek tej partii to kilka błędów jastrzębian, które dały minimalną przewagę gościom (8:9). Kilka minut później po autowej zagrywce Mariusza Wlazłego Skra na chwilę straciła prowadzenie (14:13). Bełchatowianie zmobilizowali się i ponownie przejęli inicjatywę na parkiecie. Skutecznie ze środka atakował Karol Kłos (15:17, 20:22). Goście nie pozwolili rywalom odebrać sobie wygranej w tym secie. Czwarta odsłona zakończyła się triumfem siatkarzy Miguela Angela Falaski (22:25) i do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebny był tie-break.

V set

Pierwsze piłki w tym fragmencie gry należały do gości (3:5). Skra dobrze spisywała się w bloku i już na pierwszą przerwę techniczną schodziła, prowadząc 8:5. Później seria błędów podopiecznych Miguela Angela Falaski spowodowała, iż miejscowi zdołali dogonić rywali (9:9), a potem odskoczyć im na dwa oczka (12:10). Bełchatowianie mylili się często w polu serwisowym, jak również w ataku. Tym samym jastrzębianie wygrali piątego seta 15:12 i całe spotkanie 3:2.