Wylicytuj złoty medal Michała Bąkiewicza – wsparcie dla rodziny Natanka Gajka

Wicemistrz świata z 2006 roku oraz trener mistrzów świata w siatkówce do 19 lat, Michał Bąkiewicz, postanowił podzielić się swoim złotym medalem z potrzebującymi. Właśnie wystartowała aukcja złotego krążka wywalczonego przez młodą drużynę trenera Bąkiewicza na mistrzostwach świata w 2021 roku. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą rodzinę Pana Torpedy, czyli 7-letniego Natana Gajka.


Polska pod wodzą Michała Bąkiewicza w 2021 roku w Teheranie zdobyła złoty medal FIVB Mistrzostw Świata U19. W finale pokonała Bułgarię (3:0). „Biało-Czerwoni” powtórzyli więc sukces z 2015 roku, kiedy w decydującym meczu wygrali z Argentyną (3:2). Co więcej, reprezentacja Polski w 1999 roku w Arabii Saudyjskiej brązowy medal mistrzostw świata kadetów, a w tamtej drużynie grał właśnie Michał Bąkiewicz.

Po powrocie do kraju na lotnisku w Warszawie trener zdradził, że nigdy nie wątpił w sukces swoich podopiecznych.

– Znam tych chłopaków i zawsze w nich wierzyłem. Nie miałem wątpliwości, że jak tylko będą dobrze przygotowani, to zdobędą medal. Są w stanie wygrać z każdym. W mistrzostwach w Teheranie, jak i wcześniej, kierowaliśmy się jedną zasadą – koncentracją i skupianiem się na kolejnym meczu. Gra z Bułgarią nie była walką o złoto tylko siódmym spotkaniem w turnieju – zaznaczył mistrz Europy z 2009 roku i wicemistrz świata z 2006.

Dzisiaj trener Michał Bąkiewicz postanowił, by wywalczony medal dalej sprawiał radość, pomagając rodzinie Natanka i samemu „Panowi Torpedzie”.

– To dla mnie bardzo ważne. Pomyślałem że poszukam jakiegoś pomysłu, by podzielić się sukcesem i złotem – powiedział Bąkiewicz, który dziś pracuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

– Pokazano mi historię rodziny Natanka i nie musiałem się zastanawiać nawet chwili. Bardzo chcę, by wywalczone z chłopakami złoto mogło uczynić choć trochę dobra. Dlatego przekazałem medal, który – mam nadzieję – sprawi zwycięzcy przyjemność, a pieniądze uzyskane z licytacji wspomogą ludzi, którzy z pewnością bardzo potrzebują wsparcia – dodał.

Historia Natana Gajka jest doskonale znana osobom, które od kilku lat wspierały rodzinę w walce z neuroblastomą. Niestety, jak się okazało, nieuleczalną. W tej chwili chłopiec realizuje swoje małe i większe marzenia. Ostatnio był m.in. z wizytą w szkole, jest w domowym hospicjum.

Zapraszamy całe siatkarskie środowisko do licytowania. Rodzina potrzebuje naszego wsparcia. Aukcja jest prowadzona na profilu FB Natanka.

Polska Liga Siatkówki S.A.

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl