Plusliga. Resovia i Skra jedną nogą w półfinale play-off

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów oraz PGE Skry Bełchatów po raz drugi okazali się lepsi od swoich przeciwników w meczach cwierćfinałowych fazy play- off polskiej ligi siatkówki mężczyzn. Rzeszowianie pokonali 3:0 Effector Kielce, zaś bełchatowianie w takich samych rozmiarach ograli AZS Politechnikę Warszawską.

Zespoły Andrzeja Kowala oraz Miguela Falasci były zdecydowanymi faworytami swoich konfrontacji ćwierćfinałowych. Resovia okazała się najlepszą ekipą fazy zasadniczej ligi, zaś Skra ukończyła tę część sezonu na drugiej pozycji. Ich rywale, czyli Effector oraz AZS po 22 kolejkach sklasyfikowane zostali odpowiednio na ósmym i siódmym miejscu w tabeli.

Zawodnicy z Rzeszowa wczoraj po raz pierwszy przed własną publicznością okazali się lepsi od drużyny z Kielc, wygrywając 3:0. Pierwszy set drugiego pojedynku tych zespołów rozpoczął się od dominacji gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. Po dobrych zagrywkach ich przewaga jeszcze wzrosła. Resovia zwyciężyła w tej części gry do 18. W drugiej partii przyjezdni nawiązali rywalizację tylko do pierwszej przerwy technicznej. Potem kolejny raz dobry serwis podopiecznych Andrzeja Kowala pozwolił im na końcowe zwycięstwo w drugiej odsłonie meczu. Effector zmobilizował się w trzecim secie. Prowadził na początku nawet dwoma punktami, jednak od stanu 9:9 do głosu ponownie doszli Rzeszowianie. Resovia ostatecznie ograła ekipę z Kielc 3:0 i w rywalizacji do 3 wygranych prowadzi już 2-0. Kolejny pojedynek tych drużyn 21 marca w Kielcach.

W konfrontacji Skry z Politechniką przed dzisiejszym spotkaniem w lepszych nastrojach byli bełchatowianie, którzy wczoraj pokonali swoich przeciwników 3:1. Pierwszy set drugiego meczu był niezwykle wyrównany. Zanosiło się w nim za niespodziankę, gdyż akademicy prowadzili w nim już 22:24. Wtedy to na zagrywkę wszedł Mariusz Wlazły, który swoim serwisem odwrócił losy tej partii. Gospodarze ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę 26:24.

Gracz Skry ponownie nękał swoimi zagrywkami gości na początku drugiego seta. AZS zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak tylko na chwilę. Przeciętnie grający zespół Falasci zaczął się rozkręcać, poprawił skuteczność w ataku i całą partię wygrał do 16. Trzecia odsłona meczu to w dalszym ciągu wyraźna przewaga miejscowych. Drużyna z Bełchatowa nawet na chwilę nie pozwoliła rywalom na nawiązanie walki i zwyciężyła w tym secie do 15, a w całym spotkaniu 3:0. W rywalizacji do trzech wygranych Skra prowadzi z AZS-em 2-0. Trzeci pojedynek tych zespołów odbędzie się 24 marca w Warszawie.