Primera Divison. Szalony mecz w Vigo i popis Chicharito

Real Madryt w pojedynku z drużyną ze środka tabeli, zapewnił swoim kibicom cały wachlarz emocji. W meczu 33. kolejki Primera Division piłkarze Carlo Ancelottiego pokonali na wyjeździe Celtę Vigo 4:2, tym samym zachowując dwupunktową stratę do liderującej FC Barcelony. Bohaterem Królewskich został Javier Hernandez, autor dwóch goli.

Od pierwszego gwizdka na Estadio Balaidos panowały emocje, o jakich nikt nie powiedziałby, że mogą być w meczu półfinalisty Ligi Mistrzów i obrońcy tego tytułu z ciągle walczącą o Ligę Europejską Celtą Vigo. Ale to właśnie niepozorna ekipa z Galicji w poprzednim sezonie przypieczętowała los Królewskich za plecami Atletico, a w obecnym może pochwalić się świetnie grającymi w ofensywie Duranem Nolito, Santi Miną, Joaquinem Larrivey’em czy Fabianem Orellaną. Poza tym Celtinas w tej edycji hiszpańskiej ekstraklasy zremisowali z Valencią i pokonali mistrza z Vicente Calderon. Do tego przed 33 kolejką do upragnionego 7. miejsca tracili tylko 4 oczka.

Spotkanie rozpoczęło się zagrożeniem ze strony gości: najpierw Santo Mina trafił w jednego z obrońców, potem centrę Orellany zdołał wybić Raphael Varane. Goście nie pozostawali dłużni – Daniel Carvajal spróbował rajdu prawą flanką; a jego koledzy starali się rozgrywać piłkę na połowie przeciwnika. W 9. minucie za sprawą błyskotliwej szarży i technicznego uderzenia Nolito gospodarze wyszli na prowadzenie. Już siedem minut później Real doprowadził do remisu po dograniu Cristiano Ronaldo z linii końcowej i dobitce Toniego Kroosa, który dopadł do za słabo wybitej piłki przez jednego z defensorów Celty.

Można powiedzieć, że wówczas mecz dopiero się rozpoczął. Piłkarze ze stolicy rzucili się do ataku i w 24. minucie po dwójkowej akcji Javier Hernandez – James Rodriguez wyszli na prowadzenie. Gracze Eduardo Berizzo nie czekali długo – w odpowiedzi Santi Mina stanął oko w oko z Ikerem Casillasem. Początkowo zawodnikowi zabrakło nieco precyzji. Piłka po odbiciu się od słupka z powrotem wylądowała jednak pod nogami napastnika, który wyrównał wynik na 2:2!

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy zawodnicy Carlo Ancelottiego znowu wyszli na prowadzenie dzięki szczęśliwemu uderzeniu Jamesa z 17 metrów. Kolumbijczyk trafił w Andreu Fontasa, a futbolówka wtoczyła się do siatki Sergio Alvareza.

Emocje trwały także w drugiej części zawodów. Celta atakowała, w czym niezwykle skutecznie, jak w każdym z ostatnich spotkań, przeszkadzał Raphael Varane. Spotkanie ułożyło się nietypowo: Królewscy szczelnie się bronili i czyhali na kontry, gospodarze mocno nacierali, ale bez skutku. W 60. minucie po rzucie wolnym i istnym kotle w szesnastce Casillasa sytuację uratował Marcelo.

W tym momencie poskutkowała taktyka włoskiego szkoleniowca Los Blancos i po świetnej centrze Sergio Ramosa ze środka boiska, Javier Hernandez spokojnie przyjął futbolówkę i pewnie podwyższył rezultat, zwiększając przy tym swoje szanse na wykup z Manchesteru United. Po tym golu nastąpił szereg zmian w drużynie Celty, a madrytczycy konsekwentnie skupiali się na obronie rezultatu, zapuszczając się przy sposobnych okazjach w pole karne przeciwnika.

Ostatni kwadrans przyniósł szczelną tamę na przedpolu Galacticos, Real od 88. minuty grał sześcioma obrońcami. Na szpicy czaił się Jese Rodriguez, a z drugiej strony bezskutecznie próbował Nolito, który zasłużył sobie na wyróżnienie. Real dowiózł wygraną do końca i wciąż traci jedynie dwa punkty do liderującej Barcelony.