Premier League: Arsenal podzielił się punktami z Tottenhamem

W ostatnim sobotnim spotkaniu 6. kolejki angielskiej Premier League piłkarze Arsenalu Londyn zremisowali na Emirates Stadium z Tottenhamem Hotspur 1:1. Gole dla swoich drużyn strzelali skrzydłowi: Alex OxladeChamberlain i Nacer Chadli. Cały mecz w barwach Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny.

Podział punktów w dzisiejszym meczu oznacza, że Arsenal obok londyńskiej Chelsea pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w obecnym sezonie Premier League. Po sześciu rozegranych kolejkach jest na czwartej pozycji w ligowej tabeli z dziesięcioma oczkami na koncie. Natomiast podopieczni Mauricio Pochettino mają dwa punkty mniej i są na ósmym miejscu.

Pierwsza część spotkania na Emirates Stadium nie dostarczyła spodziewanych emocji. Co prawda od początku mecz toczony był w bardzo szybkim tempie, jednak brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. W efekcie jedyna godna odnotowania akcja miała miejsce dopiero w 45. w minucie gry. Wówczas bliski szczęścia był Alex Oxlade-Chamberlain, ale jego strzał tuż sprzed pola karnego w świetnym stylu zatrzymał Hugo Lloris.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Kanonierów, którzy co chwilę znajdowali się w „szesnastce” rywali. Na bramkę Tottenhamu strzelali między innymi Mesut Özil oraz Mathieu Flamini. Pierwszego zatrzymał w sobie tylko wiadomy sposób Lloris, a drugi nie popisał się celnością i uderzył metr obok słupka.

Niewykorzystane okazje szybko się zemściły na gospodarzach. W 57. minucie Erik Lamela świetnym podaniem w tempo obsłużył Nacera Chadliego, a ten płaskim strzałem z ostrego kąta zmusił do kapitulacji Wojciecha Szczęsnego.

Po straconej bramce Arsenal przystąpił do ofensywy, próbując od razu odrobić straty. Już 60 sekund później bliski doprowadzenia do remisu był Per Mertesacker, ale jego strzał głową wybronił z linii bramkowej Hugo Lloris.

Co nie udało się w 58. minucie, udało się na kwadrans przed zakończeniem spotkania. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, który potężny uderzeniem z zaledwie kilku metrów nie dał najmniejszych szans golkiperowi rywali.

Po doprowadzeniu do remisu Kanonierzy postanowili pójść zaciosem. Mimo ogromnej przewagi gospodarzy podopieczni Arsene’a Wengera nie zdołali już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Arsenal Londyn Tottenham Hotspur 1:1

Alex Oxlade-Chamberlain 74’ – Nacer Chadli 57’

Arsenal: Wojciech Szczęsny – Calum Chambers, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs – Mikel Arteta (Mathieu Flamini 28’), Aaron Ramsey (Santi Cazorla 45’) – Alex Oxlade-Chamberlain, Mesut Özil, Jack Wilshere (Alexis Sanchez 63’) – Danny Welbeck

Tottenham: Hugo Lloris – Kyle Naughton, Younes Kaboul, Jan Vertonghen, Danny Rose (Eric Dier 83’) – Ryan Mason, Etienne Capoue – Erik Lamela, Christian Eriksen (Aaron Lennon 62’), Nacer Chadli (Nabil Bentaleb 80’) – Emmanuel Adebayor

Żółte kartki: Alex-Oxlade Chamberlain, Jack Wilshere, Calum Chambers (Arsenal) oraz Erik Lamela, Nacer Chadli, Aaron Lennon, Emmanuel Adebayor, Ryan Mason i Danny Rose (Tottenham)

Sędzia: Michael Oliver