Bełchatów ponownie z kompletem punktów

Beniaminek piłkarskiej Ekstraklasy GKS Bełchatów nie traci ani na moment tempa w jakim powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem ich ofiarami padli portowcy ze Szczecina. W porównaniu z ubiegłym sezonem  bardzo słabo spisują się ekipy z Chorzowa i Bydgoszczy. Tym razem w bezpośrednim starciu Zawisza i Ruch podzieliły się punktami.

Już pierwsza akcja przyniosła gospodarzom bramkę. Lewą strona boiska pobiegł Adam Mójta i będąc na wysokości pola karnego gości dośrodkował. Wrzucona wysoko piłka minęła obrońców i spadła na głowę Pawła Komołowa, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Pogoni.

Po stracie bramki goście rzucili się do odrabiania strat. Pogoń uzyskała nawet optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Zawodnicy ze Szczecina nie stworzyli dogodnej sytuacji na strzelenie wyrównującego gola. Z kolei piłkarze z Bełchatowa czekali na swoją okazje, grając z kontry. Jedna z nich przeprowadzona w 18. minucie powinna przynieść gospodarzom drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Michała Maka Łukasz Wroński, który miał przed sobą tylko bramkarza Pogoni, nie trafił głową w piłkę.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im gola, ale sędzia bramki nie uznał, dopatrując się spalonego. Przez całą drugą część goście atakowali, starając się strzelić bramkę. Stworzyli sobie nawet kilka sytuacji, ale nie udało im się pokonać bramkarza gospodarzy. Pod koniec spotkania Pogoń grała w przewadze, bo za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Bartosz Ślusarski. Przez większość drugiej połowy piłkarze PGE GKS ograniczali się do obrony wyniku.

Było to piąte zwycięstwo bełchatowian w tym sezonie. Natomiast drużyna ze Szczecina poniosła trzecią porażkę.

PGE GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Paweł Komołow (3)

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta (67. Szymon Sawala), Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta – Łukasz Wroński (62. Andreja Prokic), Damian Szymański, Paweł Komołow (88. Marcin Flis), Grzegorz Baran, Michał Mak – Bartosz Ślusarski.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani (65. Mateusz Matras), Hubert Matynia (60. Ricardo Nunes) – Adam Frączczak (28. Takuya Murayama), Maksymilian Rogalski, Rafał Murawski, Łukasz Zwoliński, Patryk Małecki – Marcin Robak.

***

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy co prawda  przerwali wreszcie pasmo porażek w rywalizacji ligowej. Nie udało im się jednak wygrać, podopieczni Mariusza Rumaka zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1.

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów 1:1 (1:1)

Alvarinho (2) – Filip Starzyński (31-karny)

Zawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan – Anestis Argyriou, Paweł Strąk, Samuel Araujo, Sebastian Ziajka – Luis Carlos (90. Mica), Jakub Wójcicki (82. Jakub Łukowski), Kamil Drygas, Wagner, Alvarinho (58. Michał Masłowski) – Jorge Kadu.

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński – Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski, Bartłomiej Babiarz (60. Michał Szewczyk), Łukasz Surma, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (71. Jan Chovanec) – Eduards Visniakovs (90. Grzegorz Kuświk).