Polacy za granicą. Zieliński z kolejnym golem na koncie; Fabiański z interwencją kolejki

Kolejnego gola w bieżącym sezonie Serie A zdobył Piotr Zieliński, który przypieczętował okazałą wygraną SSC Napoli nad Bologną FC (3:0). Z dobrej strony zaprezentował się dziś również Łukasz Fabiański. Choć jego Swansea City uległo Newcastle United (0:1), Polak był wyróżniającą się postacią na boisku.

Zieliński od początku sezonu daje wyraźny akces trenerowi Maurizio Sarriemu do gry w pierwszym składzie. W niedzielny wieczór reprezentant Polski znów błysnął formą strzelecką. Mimo że na boisku pojawił się na ostatnie pół godziny, w końcówce spotkania z Bologną (3:0) wykorzystał podanie od Jose Callejona i z siedmiu metrów skierował piłkę do bramki. Dla naszego rodaka było to już drugie trafienie dla Napoli w bieżącej kampanii ligowej. Niestety, z ławki rezerwowych po raz kolejny nie podniósł się Arkadiusz Milik.

Ze swojego występu zadowolony powinien być także Łukasz Fabiański. Golkiper Swansea pewnie spisywał się między słupkami, a w 33. minucie popisał się kapitalną interwencją po tym, gdy w świetnym stylu sparował futbolówkę po uderzeniu głową Joselu z bliskiej odległości. Sposób na polskiego bramkarza znalazł dopiero w 76. minucie Jamal Lascelles, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego „główką” zapewnił Newcastle komplet punktów (1:0).

Aż cztery razy piłkę z siatki musiał wyciągać za to Przemysław Tytoń. Kadrowicz Adama Nawałki dość niespodziewanie znalazł się wyjściowej „jedenastce” Deportivo La Coruna na pojedynek z Realem Sociedad San Sebastian (2:4) i dzisiejszego meczu na pewno nie zapisał do udanych. Po zaledwie czterech minutach nasz reprezentant musiał już bowiem dwukrotnie skapitulować po strzałach Juanmiego oraz Asiera Illarramendiego.

W końcowych fragmentach starcia Polak pozostał bezradny również przy próbach Diego Llorente i ponownie Illarramendiego. Zwłaszcza bramka na 2:4 obciąża konto Tytonia, który w tej sytuacji mógł spisać się lepiej, ponieważ nie poradził sobie z uderzeniem przy bliższym słupku, a futbolówka dodatkowo przeszła pod jego ręką. Na nieszczęście dla trzydziestoletniego zawodnika, był to czwarty strzał gości na Estadio Municipal de Riazor.

***

Premier Liga (Rosja) 9. kolejka:

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – na ławce rezerwowych w zremisowanym spotkaniu z Achmatem Grozny (1:1)

Premier League (Ukraina) 8. kolejka:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – poza kadrą meczową w wygranym pojedynku z PFK Oleksandria (3:0)

Superliga (Dania) 8. kolejka:

Kamil Wilczek (Broendby IF) – od 66. minuty w zremisowanym starciu z Odense BK (1:1)

Premier League (Anglia) 4. kolejka:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym meczu z Newcastle United (0:1)

Primera Division (Hiszpania) 3. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – 90 minut w zakończonej porażką konfrontacji z Realem Sociedad San Sebastian (2:4)

Bundesliga (Niemcy) 3. kolejka:

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – 90 minut w przegranym spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:3)

Serie A (Włochy) 3. kolejka:

Bartosz Salamon (Spal 2013) – 90 minut w przegranym pojedynku z Interem Mediolan (0:2)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 62. minuty i gol w zwycięskim starciu z Bologną FC (3:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w wygranym meczu z Bologną FC (3:00