Polacy za granicą. Pierwsze minuty Kapustki, Piszczek z asystą

Bartosz Kapustka zadebiutował w barwach Freiburga. Polak pojawił się na murawie w 69. minucie, jednak nie uchronił swojej drużyny przed wysoką porażką z Bayerem Leverkusen 0:4. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, który przyczynił się do wygranej Borussii Dortmund nad FC Koeln 5:0. Prawy obrońca odnotował asystę przy golu Pierre’a-Emericka Aubameyanga.

Nie tylko defensywa okazała się dziś mocną stroną Łukasza Piszczka. W meczu z FC Koeln Polak spędził na murawie 90 minut, a kolejny udany występ zwieńczył asystą przy golu na 4:0. Centrę Polaka z prawego skrzydła wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang. W całym pojedynku prawy obrońca odnotował dwa kluczowe podania i cztery przechwyty. Dwukrotnie uderzał także na bramkę przeciwnika.

Portal whoscored.com ocenił jego występ na 8.06, co plasuje Piszczka w ścisłej czołówce zespołu. Mniej okazji do zadowolenia miał dziś Bartosz Kapustka. Polak odbudowuje formę po zmarnowanym sezonie w angielskim Leicester City. Dziś zabrakło go jeszcze w wyjściowej jedenastce Freiburga. Na boisko wbiegł w 69. minucie, notując łącznie 12 kontaktów z piłką. Choć były gracz Cracovii szukał gry, niewiele z tego wynikało. Cała drużyna spisała się dziś słabo, nie potrafiąc zagrozić dobrze zorganizowanej defensywie Bayeru Leverkusen. Porażka 0:4 odzwierciedla dzisiejszą formę piłkarzy Freiburga. (fot. SC Freiburg)

We Włoszech na murawie zabrakło Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Pod ich nieobecność rozstrzelał się Dries Mertens, który w wygranym 6:0 starciu z Benevento Calcio trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. To był niemalże występ marzeń, oceniony przez whoscored.com na 9.41. Belg dwukrotnie wykorzystał jedenastkę, wcześniej trafił do siatki za sprawą Lorenzo Insigne.

W drugiej połowie starcia Torino FC z Sampdorią szansę otrzymali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Żaden z nich nie odmienił losów widowiska. Były zawodnik Lecha zapisał na swoim koncie jedno podanie otwierające swoim partnerom drogę do bramki przeciwnika. To sporo, biorąc pod uwagę, że 12-krotnie dotknął piłki. Częstszy kontakt z futbolówką miał Bereszyński. W jego przypadku szwankowała jednak precyzja. Dokładność podań byłego zawodnika Legii wyniosła nieco ponad 47 proc., najsłabiej w drużynie.

* * *

Superliga (Dania) 9. kolejka:

Kamil Wilczek (Broendby IF) – do 57. minuty w zremisowanym meczu z Aalborgiem BK (0:0)

Premier League (Ukraina) 9. kolejka:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – poza kadrą meczową w zwycięskim starciu z Olimpikiem Donieck (2:1)

Bundesliga (Niemcy) 4. kolejka:

Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – od 69. minuty w przegranej konfrontacji z Bayerem Leverkusen (0:4)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i asysta w wygranym spotkaniu z FC Koeln (5:0)

Serie A (Włochy) 4. kolejka:

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – na ławce rezerwowych w zwycięskim pojedynku z US Sassuolo Calcio (3:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w wygranym meczu z Benevento Calcio (6:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w zwycięskim starciu z Benevento Calcio (6:0)
Bartosz Salamon (Spal 2013) – 90 minut w przegranej konfrontacji z Cagliari Calcio (0:2)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – od 46. minuty w zakończonym podziałem punktów spotkaniu z Torino FC (2:2)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 81. minuty w zremisowanym pojedynku z Torino FC (2:2)
Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – na ławce rezerwowych w zakończonym podziałem punktów meczu z Torino FC (2:2)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – na ławce rezerwowych w zremisowanym starciu z Atalantą Bergamo (1:1)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – na ławce rezerwowych w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z Atalantą Bergamo (1:1)