Premier League. Wygrana MU; Leicester nadal zadziwia; katastrofa Chelsea

Trzecią porażkę z rzędu i zarazem siódmą w sezonie ponieśli piłkarze Chelsea Londyn, którzy nie sprostali ekipie Stoke (0:1). W pozostałych sobotnich spotkaniach Premier League triumfowali faworyci. Manchester United wygrał z West Bromwich Albion 2:0. Ze swoimi rywalami rozprawili się także Leicester City oraz Southampton.

Manchester United vs West Bromwich AlbionZawodnicy West Brom od początku wyjazdowego starcia z Czerwonymi Diabłami nastawili się na grę z kontrataku i oddali pole przeciwnikom. Gospodarze robili co mogli, by jak najszybciej strzelić gola. Bliski szczęścia był Wayne Rooney, ale Anglik minimalnie chybił. Podopieczni Louisa van Gaala nie potrafili przebić się przez defensywę rywali i obie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 0:0.

Manchester United vs West Bromwich AlbionZaledwie siedem minut po powrocie na murawę miejscowi dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Anthony’ego Martiala zbyt krótko piłkę wybił Chris Brunt. Na dwudziestym metrze przed bramką przejął ją Jesse Lingard i technicznym uderzeniem pokonał Boaza Myhilla. The Baggies mieli okazję do wyrównania, ale fatalnie z bliska spudłował Saido Berahino. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Juan Mata, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu Garetha McAuley’a.

Stoke City v ChelseaKolejną wpadkę zaliczył Jose Mourinho. Jego Chelsea uległa ekipie Stoke City 0:1. Zwycięską bramkę w 53. minucie dla The Potters strzelił Marko Arnautović. Austriak dopadł do futbolówki zablokowanej przy uderzeniu Jonathana Waltersa i bez zastanowienia umieścił ją w siatce. Dla londyńczyków to już siódma porażka w obecnym sezonie. Piłkarze ze Stamford Bridge mają zaledwie trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

Swój pojedynek przegrała także drużyna Łukasza Fabiańskiego. Łabędzie po bramce Jonathana Howsona uległy Norwich City 0:1. Błąd przy trafieniu Anglika popełnił bramkarz reprezentacji Polski, który minął się z piłką po zagraniu Dieumerciego Mbokaniego i ułatwił Howsonowi zadanie.

Kolejny mecz wygrało Leicester City. Lisy nie zwalniają tempa i zajmują 3. miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co Manchester City i Arsenal Londyn. Co prawda, zarówno Kanonierzy, jak i zawodnicy The Citizens mają do rozegrania spotkanie w tej kolejce, ale wszyscy zachwycają się formą podopiecznych Claudio Ranieriego.