fot. PAP/EPA

Formuła 1. S. Vettel: Otwieram nowy rozdział w swoim życiu

Jestem szczęśliwy. Teraz otworzę nowy rozdział życia. Na razie nie potrafię powiedzieć, co będzie dalej, ale jest tak wiele dobrego do zrobienia, że znajdę sobie zajęcie – przyznał czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Sebastian Vettel. Niemiec po niedzielnym wyścigu o Grand Prix Abu Zabi zakończył karierę sportową.


Sebastian Vettel, który w sezonie 2022 był kierowcą zespołu Aston Martin, jest czterokrotnym mistrzem świata F1. Swoje triumfy święcił w latach 2010-2013. Reprezentował wtedy team Red Bull, w którym w sumie spędził sześć sezonów. Ze sportem rozstaje się po 16 latach.

„Jestem szczęśliwy. Teraz otworzę nowy rozdział życia. Na razie jednak nie potrafię powiedzieć, co będzie dalej” – powiedział 35-letni niemiecki kierowca.

Jak przyznał, od dawna interesuje się zagadnieniami ochrony klimatu, problemami związanymi z ociepleniem oraz suszą, która powoduje klęski głodu w Afryce i niektórych państwach Azji Południowo-Wschodniej. Jest także zwolennikiem walki o prawa człowieka.

„Jest tak wiele rzeczy do nauczenia się, tak wiele dobrego do zrobienia. Jestem przekonany, że znajdę sobie zajęcie, które mnie tak samo pochłonie, jak przez wiele lat sport” – dodał.

Niemiec przyznał, że ostatnie lata nie były dla niego tak udane, jak na początku kariery. Dlatego zdecydował się na odejście ze sportu, gdyż ponowne osiągnięcie sukcesów już nie było w jego zasięgu.

„To byłby cud, ale ja w to nie wierzę” – wyjaśnił.

Jak przyznał, był ostatnio „przygotowany na niepowodzenie”.

„Wcześniej czy później trzeba to brać pod uwagę i być na to przygotowanym” – zakończył Sebastian Vettel.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl