fot. PAP/EPA

Formuła 1. Nico Rosberg: Odrzuciłem ofertę wartą 100 mln dolarów

„Po zdobyciu tytułu miałem ofertę wartą 100 mln dolarów, ale z niej w pełni świadomie zrezygnowałem” – potwierdził Nico Rosberg. Niemiec w 2016 roku został mistrzem świata Formuły 1. Niedługo potem zakończył sportową karierę.


Nico Rosberg przez siedem sezonów jeździł w barwach Mercedesa. Ostatni z nich zakończył z tytułem mistrza świata. Kilka dni później niepodziewanie ogłosił zakończenie kariery sportowej.

Niemiec przez lata był pytany o powody podjęcia tej decyzji. Wyjaśniał, że był zmęczony, chciał poświęcić więcej czasu rodzinie i szukał nowych wyzwań pozasportowych. W międzyczasie otrzymywał wiele ofert powrotu, składanych mu z różnych serii wyścigowych. Wszystkie konsekwentnie odrzucał.

W wywiadzie dla „The Times” przyznał jednak, że po sezonie 2016 zrezygnował m.in. z oferty opiewającej na kwotę 100 mln dolarów.

„Zwyczajnie tęskniłem za innym życiem. Gdy startujesz, nie jesteś wolny. To była najlepsza decyzja dla mojej rodziny. Ani przez moment nie myślałem o pieniądzach” – powiedział kierowca z Wiesbaden.

Nie ujawnił jednak, kto zaoferował mu wysoki kontrakt.

Nieoficjalnie mówi się, że jednym z powodów zakończenia kariery przez Niemca były stosunki panujące w ekipie Mercedesa. Obaj kierowcy zespołu – on i Brytyjczyk Lewis Hamilton – nie pałali do siebie sympatią. Atmosfera w ekipie była napięta, a Rosberg przyznał później, że czuł się bardzo niedoceniony.

Jego zdaniem Hamilton był faworyzowany przez szefów Mercedesa, którzy byli zaskoczeni tym, że to Niemiec a nie Brytyjczyk zdobył tytuł.

PAP/Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl