fot. PAP/EPA

MŚ 2022. „Biało-Czerwoni” zagrają dziś z Meksykiem

Misja Katar 2022 rozpoczyna się na dobre. Reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się dziś z Meksykiem.

Od kilku dni oczy całego świata zwrócone są w stronę Bliskiego Wschodu. W Katarze rozpoczęły się długo wyczekiwane mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Polscy piłkarze po raz dziewiąty zagrają na mundialu. W pierwszym meczu „Biało-Czerwoni” zmierzą się z drużyną Meksyku. Cztery dni spotkają się z Arabią Saudyjską, a 30 listopada z Argentyną, będącą faworytem w grupie C.

– Stać nas na wyjście z grupy, oczywiście pod pewnymi warunkami, które musimy spełnić. Meksyk, Argentyna i Arabia Saudyjska to bardzo silne zespoły. Na mistrzostwach wszyscy będą grali o wyjście z grupy. 16 zespołów po fazie grupowej pojedzie do domu. Nie chcemy być w tej pierwszej szesnastce. Chcemy zostać. Wszystko zależy od tego, ile zdobędziemy punktów. Tutaj niczego nowego nie wymyślę – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz.

Dziś reprezentacja Polski rozpocznie zmagania na mundialu w Katarze. Pierwszym rywalem „Biało-Czerwonych” będzie Meksyk.

– Pierwszy mecz jest kluczowy – zaznaczył Wojciech Szczęsny, bramkarz kadry.

Cel jest jeden – zapunktować w otwierającym i kluczowym spotkaniu. Wygrana bardzo przybliży Polaków do fazy pucharowej. Remis pozostawi sprawę awansu otwartą, zaś przegrana spowoduje, że powrócimy do scenariusza, o którym każdy polski kibic nie chce już słyszeć. Podopieczni Czesława Michniewicza nie ukrywają jednak, że mecz z Argentyną będzie prawdziwym wyzwaniem.

– W tym momencie dopisujemy sobie zero punktów. Trzeci mecz będzie na pewno przegrany – mówił Wojciech Szczęsny.

Przez miesiąc w Katarze rozegranych zostanie 64 spotkań. Finał zaplanowano na 18 grudnia.

TV Trwam News

 

drukuj