fot. https://pixabay.com/

Formuła 1. Grand Prix Las Vegas do 2032 roku

Komisja statutowa hrabstwa Clark, w którym znajduje się Las Vegas, jednogłośnie podjęła decyzję o organizacji wyścigu Formuły 1 do 2032 roku. Pierwszy wyścig na słynnym bulwarze Strip odbędzie się 18 listopada 2023 roku.


Komisja zatwierdziła plan zamykania bulwaru Strip przez najbliższe dziesięć lat pod kątem wykorzystania go w ulicznym wyścigu Formuły 1. Aktualnie obowiązująca umowa przewiduje organizację trzech wyścigów do 2025, ale władze Las Vegas już wystąpiły do promotora F1 (Liberty Media) o jej przedłużenie do 2032.

„Jesteśmy zgodni. Chcemy, podobnie jak promotor, aby Formuła 1 na stałe zagościła w Las Vegas. (…) Jestem przekonany, że sport ten ma w naszym kraju rzesze sympatyków, którzy będą do nas przyjeżdżali, aby wyścig oglądać na żywo” – powiedział przewodniczący komisji, Jim Gibson.

Jedynym ograniczeniem, jakie jest wymagane, to termin Grand Prix. Musimy ono bowiem zawsze odbywać się w weekend przed Świętem Dziękczynienia.

Obecnie w Las Vegas trwa budowa budynku i zaplecza w obszarze alei serwisowej oraz padoku na 39-akrowym terenie zakupionym przez F1 za 240 milionów dolarów wiosną 2022.

Tegoroczny wyścig w Las Vegas, jaki odbędzie się 18 listopada, będzie przedostatnią rundą cyklu, który zakończy się w Abu Zabi.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl