Ekstraklasa. Jagiellonia roztrwoniła dwubramkową przewagę

Jagiellonia prowadziła z Zagłębiem 2:0. Wszystko szło zgodnie z planem do 70. minuty. Wtedy dwie młode armaty Miedziowych: 21-letni Patryk Szysz oraz 19-letni Łukasz Poręba uratowali punkt dla swojego zespołu.

Pierwsze zaatakowało Zagłębie. Patryk Szysz padł już na murawę, ale dostrzegł idącego za akcją Łukasza Porębę. Ten wbiegł w pole karne. Zmarnował szasnę, bo uderzył wprost w bramkarza. W kolejnych minutach zarysowała się wyraźna przewaga gości. Tomas Prikryl próbował przelobować Konrada Forenca, jednak futbolówka zatrzymała się tym razem na poprzeczce.

Wreszcie – chwilę przed przerwą – ten sam zawodnik dostał podanie na wolne pole. Zagrał płasko do Patryka Klimali, który już tylko dostawił nogę. To Jaga schodziła do szatni w lepszych nastrojach. Już po zmianie stron napastnik mógł podwyższyć wynik. Nie miał sobie nic do zarzucenia. Trafił tylko na dobrze dysponowanego golkipera.

W 66. minucie trochę wolnego miejsca i podanie w tempo wystarczyło, by na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz. Techniczne uderzenie nie pozostawiło złudzeń Forencowi.

Gdy wydawało się, że nic już nie odwróci losów pojedynku, Miedziowi wzięli się ostro do pracy. Patryk Szysz wyprzedził defensora rywali i jako pierwszy doszedł do centry Alana Czerwińskiego. Uderzenie głową całkowicie zaskoczyło bramkarza. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale ostatecznie wylądowała w siatce.

Zagłębie wciąż miało nadzieję. Damjana Bohara zatrzymał jeszcze Damian Węglarz. W 78. minucie dośrodkowanie rozpaczy Filipa Starzyńskiego znalazło adresata. To Łukasz Poręba strzelił słabo, jednak na tyle skutecznie, by wyrównać na 2:2.

Jagiellonia roztrwoniła dwubramową przewagę. Kolejnych punktów będzie szukała w Gdańsku. Zagłębie czeka domowe starcie z Arką.