fot. PAP

Legia w IV rundzie?

Awans Legii Warszawa do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów nie jest pewny. Po proteście ze strony Celticu Glasgow UEFA wszczęła postępowanie w sprawie pojawienia się na boisku nieuprawnionego(?) piłkarza mistrzów Polski. Chodzi o Bartosza Bereszyńskiego, który zaliczył pięciominutowy epizod w spotkaniu rewanżowym.

„Klub informuje, że w związku z meczem rewanżowym III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Celtic FC – Legia Warszawa, UEFA wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie udziału w nim Bartosza Bereszyńskiego. Klub przygotowuje stosowne informacje i wyjaśnienia, które zostaną przesłane do UEFA w dniu dzisiejszym. O wyniku postępowania poinformujemy niezwłocznie po jego zakończeniu.” – taka informacja została dziś zamieszczona na oficjalnej stronie klubu.

Bereszyński przed rokiem został ukarany czerwoną kartką w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Za odepchnięcie rywala piłkarz miał pauzować trzy spotkania. Wyjazdowe starcie z Celticiem było czwartym występem Legii w tegorocznych rozgrywkach. W związku z tym, ze zawodnik nie został wcześniej zgłoszony do rozgrywek, budzą się wątpliwości, czy mógł pojawić się na boisku w Edynburgu.

Regulamin Ligi Mistrzów mówi o tym, że kary zawieszenia mogą odcierpieć jedynie zarejestrowani piłkarze. Sprawa ostatecznie powinna zostać wyjaśniona jutro przed losowanie ostatniej rundy kwalifikacyjnej do LM. .

Sport/RIRM 

drukuj