Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Cracovii

Piłkarze Cracovii przerwali niekorzystną passę i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasy, pokonując na wyjeździe Raków Częstochowa 3:1. Komplet punktów Pasom zapewniły gole Sergiu Hancy, Rafaela Lopesa oraz Cornela Rapy. Gospodarzy stać było jedynie na trafienie Felicio Browna Forbesa.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla gości. Podopieczni Michała Probierza już w 8. minucie wyszli bowiem na prowadzenie. W roli głównej wystąpił Sergiu Hanca. Rumun zszedł do środka boiska, uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od Emira Azemovicia i wpadła do siatki.

Odpowiedź ze strony Rakowa była dość szybka. Dwanaście minut później w ekstazę kibiców gospodarzy wprawił Felicio Brown Forbes, który dobił futbolówkę z bliskiej odległości po strzale Igora Sapały.

Na przerwę w lepszych humorach udała się jednak Cracovia. Tym razem do bramki rywali trafił Rafael Lopes. Snajper przyjezdnych wykorzystał precyzyjnie podanie Mateusza Wdowiaka i spokojnie pokonał Michała Gliwę.

Druga połowa również należała do przyjezdnych. W 56. minucie Pasy swoją przewagę udokumentowały kolejnym golem. Michal Siplak dośrodkował z rzutu wolnego, a celną „główką” popisał się Cornel Rapa.

W dalszej fazie meczu ekipa z Grodu Kraka kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając miejscowym na zbyt wiele. Kiedy już nawet zawodnicy Marka Papszuna dochodzili do pozycji strzeleckich, ich próby były zazwyczaj blokowane lub niecelne.

Ostatecznie drużyna Michała Probierza zasłużenie sięgnęła po komplet punktów (3:1), notując przy tym pierwszą ligową wygraną w bieżącym sezonie. W następnej kolejce Cracovia podejmie Koronę Kielce, natomiast Raków zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

***

Raków Częstochowa Cracovia 1:3 (1:2)

Felicio Brown Forbes 20’ – Sergiu Hanca 8’ Rafael Lopes 45’ Cornel Rapa 56’

Raków: Michał Gliwa – Dawid Szymonowicz, Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz – Andrija Luković, Petr Schwarz (67’ Bryan Nouvier), Igor Sapała (90’ Sebastian Musiolik), Patryk Kun – Emir Azemović (80’ Michał Skóraś), Miłosz Szczepański – Felicio Brown Forbes

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonsky, Michal Siplak (67’ Filip Piszczek) – Janusz Gol – Mateusz Wdowiak, Sylwester Lusiusz (87’ Kamil Pestka), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (87’ Milan Dimun) – Rafael Lopes

Żółte kartki: Bryan Nouvier, Arkadiusz Kasperkiewicz (Raków) oraz Sergiu Hanca, Rafael Lopes, David Jablonsky (Cracovia)