Euro 2020. Anglicy nie dali szans Ukraińcom. Kolejny mecz Wyspiarzy bez straconej bramki

Kolejne zwycięstwo bez straty bramki – Anglicy o krok bliżej wymarzonego triumfu na Euro 2020. W meczu 1/4 finału turnieju Synowie Albionu nie pozostawili żadnych złudzeń Ukrainie, pewnie zwyciężając 4:0.

Anglicy rozpoczęli to spotkanie w najlepszy możliwy sposób – od szybkiego zdobycia gola. Już w 4 minucie Raheem Sterling zagrał w pole karne do Harry’ego Kane’a, a napastnik Tottenhamu pokonał Heorhija Buszczana.

Po strzeleniu bramki Wyspiarze kontrolowali grę, od czasu do czasu szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. Jedną z nielicznych sytuacji Ukraińcy stworzyli sobie po … będzie rywali w wyprowadzeniu piłki. Roman Jaremczuk wbiegł w pole karne Synów Albionu i oddał strzał, jednak Jordan Pickford nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi na ukraińską bramkę strzelał m.in. Declan Rice, ale Buszczan zdołał skutecznie interweniować. Tuż przed przerwą zza pola karnego uderzał na bramkę Pickforda Mykoła Szaparenko, jednak chybił.

Anglia zaskoczyła rywali na początku pierwszej połowy – zaskoczyła również po wznowieniu gry w drugich 45 minutach. Pierwszy stały fragment gry przyniósł Wyspiarzom drugie trafienie. Na listę strzelców wpisał się Harry Maguire, który celną główką wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Luke’a Shawa.

Kilka minut później Shaw dołożył kolejną asystę. Tym razem centrę gracza Manchesteru United skutecznie zamknął Kane.

W 62 minucie kolejny stały fragment gry – konkretnie rzut rożny – przyniósł czwartą bramkę dla Synów Albionu. Mason Mount zacentrował wprost na głowę Jordana Hendersona, który w swoim 62 występie w kadrze narodowej w końcu zdobył gola.

W kolejnych minutach Anglicy, mając już w zasadzie pewną wygraną, wyraźnie oszczędzali siły na mecz półfinałowy, w którym przyjdzie im się zmierzyć z Danią. To spotkanie zostanie rozegrane 7 lipca o godz. 21.00 na stadionie Wembley w Londynie.