Ekstraklasa. Trwa wyjazdowa passa Cracovii

W spotkaniu inaugurującym 5. kolejkę Ekstraklasy Cracovia pewnie wygrała na wyjeździe z Koroną Kielce 3:0. Bramki na wagę trzech punktów dla gości zdobyli Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski i Bartosz Kapustka. Było to siódme z rzędu wyjazdowe zwycięstwo Pasów w ligowych rozgrywkach.

Mecz w Kielcach zapowiadał się dość wyrównanie, albowiem obie ekipy po czterech kolejkach Ekstraklasy miały identyczny dorobek punktowy, zdobywając dotychczas po 7 oczek.

Deniss Rekeles Damian D¹browskiPoczątek spotkania należał do gospodarzy. Michał Przybyła i Krzysztof Kiercz mogli wprowadzić swoich kibiców w stan euforii, lecz ich uderzeniom zabrakło precyzji. Cracovia cierpliwie przeczekała ofensywę złocisto–krwistych i po kwadransie gry oddała pierwszy strzał. Próba Denissa Rakelsa została przyblokowana. Chwilę później Łotysz pokonał w końcu Dariusza Trelę, a jedna skuteczna akcja przeprowadzona przez Cracovię wystarczyła, aby podłamać kielczan.

Z minuty na minutę Pasy coraz bardziej przeważały, kontrolowały przy tym przebieg gry i czekały na kolejną szansę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Mateusz Cetnarski, który asystował przy pierwszej bramce, sprawił, że Korona do szatni schodziła z dwubramkową stratą.

Serhii Pylyphuk  Jakub WójcickiPo przerwie grający jak z nut goście strzelili kolejnego gola. Bartosz Kapustka dostał piłkę w środkowej strefie boiska, pobiegł z nią w kierunku pola karnego rywali i potężnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Kielczanie dość niemrawo próbowali wbić rywalom choćby bramkę na otarcie łez. Najbliżej tego był Tomasz Zając, który trafił wprost w Krzysztofa Pilarza. Kwadrans przed końcem spotkania ten sam zawodnik nie wykorzystał najlepszej w tym meczu okazji dla swojej drużyny, fatalnie pudłując z najbliższej odległości.

W 79. minucie Cetnarski przegrał pojedynek sam na sam z Trelą. Kilka sekund później Aleksandrs Fertovs mocnym strzałem starał się zmusić Krzysztofa Pilarza do wyjęcia piłki z siatki. Bramkarz Cracovii z trudem jednak sparował uderzenie. Przez ostatnie dziesięć minut żadna z ekip nie stworzyła klarownej sytuacji do zdobycia gola. Tym samym Cracovia wygrała z Koroną 3:0.

Jacek ZieliñskiPo pewnym zwycięstwie zespół Jacka Zielińskiego plasuje się na 2. miejscu w tabeli rozgrywek. Pasy wygrały siódmy wyjazdowy mecz ligowy z rzędu, nie tracąc przy tym choćby gola. W 6. kolejce Ekstraklasy Korona pojedzie do Warszawy, gdzie zmierzy się z Legią. Do Krakowa przyjedzie zaś Jagiellonia Białystok.