Polacy za granicą. Robert Lewandowski wybrany Piłkarzem Roku UEFA!

Wielki sukces Roberta Lewandowskiego i całego polskiego futbolu! Napastnik Bayernu Monachium oficjalnie został wybrany Piłkarzem Roku UEFA!

Kapitan reprezentacji Polski nie miał sobie równych, zgarniając aż 477 punktów w głosowaniu na najlepszego Piłkarza Sezonu UEFA. Drugi w plebiscycie Kevin De Bruyne uzbierał 90 „oczek”, zaś trzeci Manuel Neuer – 66. O sukcesie naszego rodaka zadecydowali trenerzy 80 klubów, które brały udział w fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy w poprzednich rozgrywkach, oraz jeden dziennikarz z każdej z 55 federacji zrzeszonych w UEFA.

Dodajmy, że 32-letni zawodnik otrzymał również nagrodę w kategorii „najlepszy napastnik”. W niej wywalczył tym razem 361 pkt. Drugą pozycję zajął Kylian Mbappe (72), a trzecie miejsce przypadło w udziale Neymarowi (62).

Robert Lewandowski ma za sobą kapitalny, najlepszy sezon w karierze. Z Bayernem Monachium zdobył w tym czasie wszystkie możliwe trofea, z Ligą Mistrzów na czele. Sam natomiast został królem strzelców Bundesligi (34 gole), Champions League (15) oraz Pucharu Niemiec (6). Łącznie zaliczył aż 55 trafień, a dokonał tego w zaledwie 47 występach.