Liga Mistrzów. Chelsea najlepsza w Europie! Havertz bohaterem finału

Chelsea FC wygrała rozgrywki Ligi Mistrzów! W finale podopieczni Thomasa Tuchela pokonali Manchester City 1:0. O wszystkim zadecydowało trafienie Kaia Havertza z 42. minuty spotkania.

Trzeba powiedzieć, że zwycięstwo Chelsea, choć skromne, było w pełni zasłużone. Wszak ekipa z niebieskiej części Manchesteru na przestrzeni całego meczu oddała zaledwie jeden celny strzał na bramkę zaskakująco mającego mało do roboty – Edouarda Mendy’ego.

Najważniejsza dla losów finału akcja miała miejsce w 42. minucie. Wówczas Mason Mount ładnym, prostopadłym podaniem dostrzegł wybiegającego na wolne pole Kaia Havertza. Najdroższy piłkarz w historii „The Blues” zachował zimną krew, minął Edersona i spokojnie wpakował piłkę do siatki.

Mistrzowie Anglii byli bezradni. Po zmianie stron nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie spisujących się w obronie londyńczyków. Dodatkowo – na pół godziny przed upływem regulaminowego czasu gry – stracili Kevina De Bruyne’a. Belg z powodu kontuzji (w wyniku starcia z Antonio Ruedigerem) musiał opuścić boisko.

W 73. minucie podopieczni Thomasa Tuchela mogli zadać drugi cios. Świetną okazję zmarnował jednak Christian Pulisić, który nie trafił w sytuacji sam na sam z Edersonem.

Jedyną, godną odnotowania akcję gracze „The Citizens” przeprowadzili tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Futbolówka po strzale Riyada Mahreza z 16. metra przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Edouarda Mendy’ego.

W efekcie Chelsea została nowym królem Europy, po raz drugi w historii wygrywając Ligę Mistrzów. Poprzednim razem dokonała tej sztuki w 2012 roku, gdy w finale uporała się z Bayernem Monachium. Od tego czasu jeszcze dwukrotnie triumfowała w Lidze Europy.