Szlagier nie rozczarował, Napoli lepsze od Romy

SSC Napoli wygrało z AS Romą 2:0. Mecz na stadionie św. Pawła nie rozczarował. Przede wszystkim ze strony Neapolitańczyków oglądaliśmy dobre szybkie akcje. Najlepszy na boisku był Gonzalo Higuain który zaliczył bramkę i asystę przy bramce Callejona.

Już w 3 minucie wynik meczu otworzył Gonzalo Higuain. Argentyński napastnik w 100 % wykazał swój kunszt snajperski. Uderzenie Insigne odbiło się od jedego z obrońców, szybującą w górze piłkę z woleja uderzył Higuain i dał prowadzenie zawodnikom z Neapolu. Piłkarze Romy na boisku niemalże nie istnieli. W 12 minucie strzał Callejona zatrzymał się na poprzeczce bramki De Sanctisa. Gospodarze grali z polotem i finezją do której nas przyzwyczaili z meczów Ligi Europejskiej. Szczególnie dobrze w ofensywie radził sobie Lorenzo Insigne. W 26 minucie „wkręcił w ziemie” dwóch obrońców stołecznego klubu ale źle przymierzył i piłka minęła słupek bramki Rzymian. W 44 minucie dogodną sytuację miał Hamsik, gości jednak znów uratowała poprzeczka.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo chaotycznie z obu stron. Z biegiem czasu lekką przewaga zarysowała się po stronie Romy. W 52 minucie dobrze pograli Totti z Pjaniciem. Ten drugi wyłożył piłkę Florenziemu ale Włoch fatalnie spudłował. Sześć minut później świetnie obsłużony przez Holebasa został Florenzi. Na lini bramkowej dobrze rękami grał Rafael. Mecz na stadionie św. Pawła stał na bardzo dobrym poziomie. W 64 minucie wreszcie zaatakowali gospodarze. Po rzucie rożnym Romy – Koulibaly ruszył do kontry wygrał przebitke z obrońcą przyjezdnych i podał do Callejona. Były snajper Realu Madryt przelobował De Sanctisa kibice Napoli już otwierali szampany ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Nainggolan. Po tej akcji Rzymianie wrócili do bezproduktywnej gry rodem z pierwszych 45 minut. W 85 minucie w środku pola powalczył Inler dograł do Higuaina Argentyńczyk wypatrzył dobrze wychodzącego na pozycje Callejona, a ten płaskim strzałem zdobył drugiego gola. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 Roma przegrała i nie jest to dla niej dobrym prologiem wtorkowego meczu z Bayernem w Monachium.

Napoli- Roma 2:0

Higuain 3’ Callejon 85’.

Napoli: Cabral – Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Jorginho, Lopez (80′ Inler) – Callejon, Hamsik (66′ Gargano), Insigne (72′ Mertens) – Higuain.

Roma: De Sanctis – Torosidis (83′ Ljajić), Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas – Pjanić, Keita, Nainggolan – Florenzi (65′ Iturbe), Totti (65′ Destro), Gervinho.