fot. PAP/Andrzej Grygiel

Ekstraklasa. Legenda wraca do klubu. Jan Urban nowym trenerem Górnika Zabrze

Jan Urban został następcą Marcina Brosza na ławce trenerskiej Górnika Zabrze. Były piłkarz tego klubu podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku.


Przypomnijmy: Marcin Brosz po blisko pięciu latach przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu czternastokrotnego mistrza Polski. W tym czasie awansował z zabrzanami do PKO Ekstraklasy, wystąpił z nimi w eliminacjach Ligi Europy, a w zakończonym niedawno sezonie zajął 10. miejsce w ligowych rozgrywkach. Przyszła jednak pora na zmiany.

Władze klubu nie czekały zbyt długo z ujawnieniem nazwiska następy 48-letniego szkoleniowca. Został nim Jan Urban, który podpisał umowę ważną do ostatniego dnia czerwca 2022 roku. Jest w niej opcja przedłużenia.

„Jan Urban to ikona Górnika ze złotej dekady lat osiemdziesiątych. W 1985 roku przeszedł do Zabrza z Zagłębia Sosnowiec. Z „Trójkolorowymi” zdobył trzy tytuły mistrza Polski oraz superpuchar kraju w 1988 roku. […] Do Zabrza wrócił w 1998 roku, by udanymi występami w Górniku zakończyć piłkarską karierę” – możemy przeczytać na stronie internetowej klubu z Zabrza.

Tym samym Jan Urban wraca do PKO Ekstraklasy po ponad trzech latach przerwy. Ostatnio pracował w Śląsku Wrocław, a wcześniej prowadził również między innymi Lecha Poznań, Zagłębie Lubin czy Legię Warszawa, z którą dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski.

Sport.RIRM

drukuj