Bundesliga. Kolejna bramka Lewandowskiego; drużyna Boenischa lepsza od zespołu Tytonia

Bayern Monachium rozgromił na własnym terenie FC Koeln 4:0 w meczu 10. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski. Dla polskiego napastnika było to już 13. trafienie w bieżącym sezonie ligowym. W innym ciekawym spotkaniu Bayer Leverkusen pokonał u siebie VfB Stuttgart 4:3, w barwach którego wystąpił Przemysław Tytoń. Jedną z bramek dla Aptekarzy zdobył Sebastian Boenisch.

Bayern miał okazję ustanowić absolutny rekord Bundesligi w ilości zwycięstw z rzędu na początku sezonu. Musiał spełnić tylko jeden warunek: pokonać FC Koeln. W wyjściowej jedenastce zespołu Pepa Guardioli od początku wystąpił Robert Lewandowski. W drużynie gości na ławce całe spotkanie przesiedział z kolei Paweł Olkowski.

Bayern Munich vs. 1. FC KoelnOfensywnie nastawieni gracze z Monachium od początku meczu osiągnęli wyraźną przewagę. Pierwszego gola dla Bawarczyków zdobył w 35. minucie wracający do gry po dłuższej przerwie Arjen Robben. Holender dobił piłkę, która spadła mu pod nogi po akcji Roberta Lewandowskiego. Na 2:0 podwyższył w 41. minucie Arturo Vidal po strzale z kilkunastu metrów. W 63. minucie padło trzecie trafienie dla Bayernu. Jego autorem został Lewandowski. Reprezentant Polski tym samym po raz trzynasty w obecnym sezonie pokonał bramkarza rywali w rozgrywkach ligowych.

Wynik spotkania ustalił w 77. minucie strzałem z rzutu karnego Thomas Mueller. Bayern dokonał rzeczy bezprecedensowej. Jeszcze nikt w historii Bundesligi nie wygrał pierwszych dziesięciu meczów z rzędu.

Bayer Leverkusen vs VfB StuttgartAż siedem bramek zobaczyli kibice w Leverkusen. W tym pojedynku wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. W podstawowej jedenastce Bayeru na prawej obronie pojawił się Sebastian Boenisch. Między słupkami Stuttgartu stanął zaś Przemysław Tytoń. Co ciekawe, wszystkie gole padły dopiero po przerwie. Na dwa gole VfB odpowiedział Karim Bellarabi i Aptekarze przegrywali tylko 1:2. Chwilę później na 3:1 dla gości podwyższył Lukas Rupp i wydawało się, iż podopieczni Rogera Schmidta nie odwrócą już losów rywalizacji. Stało się jednak inaczej. Bayer walczył do samego końca i w 89. minucie strzelił gola na 4:3. Warto podkreślić, iż jedno z trafień zapisał na swoje konto Sebastian Boenisch.

Drugi ligowy triumf z rzędu zanotowali piłkarze VfL Wolfsburg. Tym razem wicemistrzowie Niemiec pokonali na wyjeździe beniaminka z Darmstadt 1:0, dzięki czemu zachowali 4. pozycję w tabeli.