
O. dr T. Rydzyk CSsR o XXXII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Jeździmy, by słuchać Matki Najświętszej. Ona ma dla nas plan, Ona chce się nami posługiwać
Jedziemy na Jasną Górę już 32 raz. Pierwszy raz do Matki Bożej pojechaliśmy z prośbą, bo nie mieliśmy innego rozwiązania. Pamiętam pierwszy tydzień lipca 1991 roku, kiedy z poniedziałku na wtorek w nocy byłem u wiceministra łączności. Od Ministerstwa Łączności zależało wtedy, czy będziemy mieli częstotliwość, czy nie. Zaistniała taka sytuacja, że dali nam wysokie częstotliwości, a nie dali nam niskich (…). Pierwszy raz pojechaliśmy prosić o częstotliwości, a Matka Boża nas wysłuchała i na drugi rok trzeba było jechać za to podziękować. Tak powstała ta pielgrzymka. Jeździmy, by słuchać Matki Najświętszej, Ona ma dla nas plan, Ona chce się nami posługiwać. To już jest apostolska Rodzina Radia Maryja. Dziękuję Panu Bogu, że dzisiaj jedziemy już 32. raz – mówił o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.











