
B. Kownacki: Od wielu lat pozycja Polski w NATO bardzo się umacnia, dlatego że wydajemy na obronność, mamy silną armię, a teraz pokazujemy, że nasza armia potrafi być skuteczna
Wszystkie państwa już widzą, że trzeba zwiększać wydatki na obronność, przy czym nie wszystkie robią to tak ochoczo, jak Polska. Będziemy wydawali do 4 proc. PKB. (…) To ułatwia i to bardzo zmienia pozycję Polski. Od wielu lat pozycja Polski w Pakcie Północnoatlantyckim bardzo się umacnia, dlatego że wydajemy na obronność, mamy silną armię, a teraz jeszcze pokazujemy, że nasza armia potrafi być skuteczna, bo np. logistycznie wspieramy Ukrainę – powiedział Bartosz Kownacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef sejmowej Komisji Obrony, w poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.











