fot. archidiecezjalubelska.pl

Zbliża się 93. rocznica pierwszego objawienia św. s. Faustyny Kowalskiej

Przed nami 93. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej. Uroczyste obchody zaplanowano na najbliższy czwartek w Płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Poprzedzą je trzydniowe rekolekcje.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku (wcześniej płockim Klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia) niespełna 93 lata temu (dokładnie 22 lutego 1931 r.) do 26-letniej s. Faustyny Kowalskiej – dzisiaj świętej – po raz pierwszy przyszedł Jezus Miłosierny.

– 22 lutego, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, po Nieszporach w jej pokoju ukazał się Jezus Miłosierny i powiedział: „wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem »Jezu ufam Tobie«” – przypomniała s. Diana Kuczek ZMBM, przełożona Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku oraz kustosz tamtejszego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

To wydarzenie – jak podkreśliła s. Diana Kuczek ZMBM – odmieniło nie tylko życie s. Faustyny, ale także losy całego świata.

– Wtedy rozpoczęła się ta misja Miłosierdzia, z którą Jezus wysłał ją na cały świat i ta misja sprawiła, iż Pan Bóg stał się bardziej bliski każdemu człowiekowi – Bóg pełen Miłości, pełen Miłosierdzia, a Płock przez to stał się Betlejem orędzia Bożego Miłosierdzia, bo tutaj wszystko się zaczęło – zaznaczyła przełożona Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku.

Dlatego to właśnie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku odbędą się uroczyste obchody, które poprzedzą 3-dniowe rekolekcje o Bożym Miłosierdziu.

– To jest to miejsce, ta przestrzeń i poprzez rekolekcje, poprzez czas przygotowania, chcemy na nowo odkrywać dar Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wzięcia udziału, do przyjścia na rekolekcje, a jeżeli nie możecie być fizycznie, to pamiętajcie o tym 22 lutego, aby zaczerpnąć z niesamowitego skarbca Bożego Miłosierdzia i czytać najpopularniejszą na świecie polską książkę: „Dzienniczek” s. Faustyny – mówił ks. dr Grzegorz Zakrzewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.

„Dzienniczek” to zapiski s. Faustyny Kowalskiej, w których znajduje się opis jej niezwykłej relacji z Jezusem Miłosiernym oraz jej głębokiego zawierzenia Bogu.

– Dla mnie osobiście najmocniejszym fragmentem z „Dzienniczka” jest sytuacja, w której Faustyna po rozmowie z Jezusem zapisuje „moja wola” i ją bardzo mocno przekreśla. W samym „Dzienniczku” w oryginale jest to zrobione na całą stronę. I to jest dla mnie takie wyzwanie: czy ja w życiu chcę realizować swoją wolę, swoje pomysły na życie, na świętość, czy wolę Boga, Jezusa, tak jak się o to modlimy w „Ojcze Nasz”? – zwrócił uwagę ks. dr Grzegorz Zakrzewski.

„Dzienniczek” s. Faustyny Kowalskiej to wyjątkowa lektura, z której możemy czerpać każdego dnia, szukając odpowiedzi na różne pytania. W lepszym zrozumieniu poszczególnych wersów zapisanych w „Dzienniczku” pomoże nam podcast „Zeszyty miłości pełne” autorstwa s. Gaudii Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

TV Trwam News

drukuj