fot. diecezja.pl

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach poświęcono trzy  Dzwony  Nadziei. Każdy z nich będzie rozbrzmiewać na innym kontynencie

Do Sanktuarium w Łagiewnikach pielgrzymowali czciciele Bożego Miłosierdzia. W trakcie Eucharystii zostały poświęcone Dzwony Nadziei, które trafią na trzy różne kontynenty.

Pielgrzymów powitał na miejscu kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. Zbigniew Bielas.

– Ta pielgrzymka odbywa się od 2014 roku, zawsze w niedzielę, która przypada po rocznicy poświęcenia tej świątyni i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – powiedział duchowny.  

Mszę św. sprawował metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. W trakcie Eucharystii poświęcił trzy Dzwony Nadziei.

Każdy z nich będzie rozbrzmiewać na innym kontynencie.

– W Azji – w katedrze Niepokalanego Poczęcia na Filipinach w Manili, w Europie – w naszej bazylice Bożego Miłosierdzia oraz w Ameryce Południowej – w sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii – poinformował metropolita krakowski.

Dzwony mają nieść nadzieję w trudnych czasach pandemii.

– Na trzech, tak odległych od siebie kontynentach, będą biły dzwony nadziei, przekazując ludziom trzy nierozłączne wobec siebie słowa: nadzieja, miłosierdzie, Chrystus – zwrócił uwagę ks. abp Marek Jędraszewski.

Dźwięk dzwonów nadziei ma przypominać ludziom na całym świecie o pełnym zaufaniu wobec Chrystusa.

TV Trwam News

drukuj