fot. Małgorzata Pabis

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Łagiewnik 

W sobotę, 11 września 2021 roku, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przybędą kolejarze z XIX Ogólnopolską Pielgrzymką, by dziękować Panu Jezusowi Miłosiernemu za otrzymane dary i polecać sprawy Ojczyzny, polskiej kolei, kolejarzy z rodzinami, rencistów, emerytów i prosić o błogosławieństwo we wszystkich sprawach, które dotyczą całego kolejarskiego środowiska, a także by dać świadectwo jako chrześcijanie w dzisiejszym świecie. 

Pielgrzymka, która odbędzie się w przeddzień beatyfikacji Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, przebiegać będzie pod hasłem „Pasterz na trudne czasy”.

Nasze spotkanie będzie nawiązywać do bogatego i jakże aktualnego nauczania księdza Prymasa – zapowiada Stanisław Nawara, jeden z organizatorów pielgrzymki.

Wydarzenie rozpocznie się Drogą Krzyżową przed Sanktuarium o godzinie 10.00. Następnie w programie zaplanowano przemarsz licznych pocztów sztandarowych, którym towarzyszyć będzie orkiestra kolejowa. Konferencję o Księdzu Prymasie wygłosi w Bazylice przed Mszą św. ks. Ryszard Marciniak, moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Głównym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Msza św. koncelebrowana w Bazylice Bożego Miłosierdzia z udziałem duszpasterzy kolejarzy, pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Pielgrzymka zakończy się po nabożeństwie Godziny Miłosierdzia z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Organizatorzy, których koordynatorem jest KSKP Koło w Krakowie wyrażają nadzieję, że pielgrzymka odbędzie się godnie, z udziałem kolejarzy i rodzin kolejarskich z całej Polski. Zapraszamy i modlimy się o bogate owoce pielgrzymowania do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w tym trudnym i niestabilnym ze względu na groźbę pandemii oraz wielu ideologicznych zagrożeń czasie – mówi Stanisław Nawara.

 

Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

drukuj