fot. Tomasz Strąg

W Łagiewnikach trwa nowenna przygotowująca wiernych do obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

W sanktuarium pw. Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach trwa nowenna przygotowująca wiernych do obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Przyświeca jej hasło: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Modlitewne wydarzenie zostało zainaugurowane podczas niedzielnej Mszy Świętej w krakowskim sanktuarium.

W ramach nowenny od września bieżącego roku do lipca 2022 r. wierni będą rozważali poszczególne fragmenty aktu zawierzenia. Refleksje w tej sprawie przygotuje ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Ks. dr Zbigniew Bielas, rektor krakowskiego sanktuarium, zwrócił uwagę, że w nowennę włącza się wiele parafii zarówno z Polski, jak i z całego świata.

– Mamy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii, mamy sanktuarium w Burkina Faso, narodowe sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tanzanii, mamy Rio de Janeiro w Brazylii, wspólnoty z Argentyny, Boliwii, Paragwaju, Meksyku, USA, Filipin. Jest także powstające sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Mińsku na Białorusi – powiedział ks. dr Zbigniew Bielas.

17 sierpnia 2002 r. św. Jan Paweł II konsekrował sanktuarium w Łagiewnikach podczas swej ostatniej pielgrzymki do Polski. W trakcie Mszy świętej dokonał aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl