fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

W niedzielę, 19 września w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się druga stacja miesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Zostało ono rozpoczęte w sierpniu br. podczas Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Inaugurując tę modlitwę, ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wyraził życzenie, aby „iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat, sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać „Jezu, ufam Tobie!”. Do wydarzenia dołączyło już ponad 70 miejsc kultu Bożego Miłosierdzia z Polski i całego świata.

W niedzielę w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20 wierni będą rozważać pierwsze słowa papieskiego Aktu „Boże Ojcze Miłosierny…”.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice oraz do duchowej łączności z nami poprzez transmisję na TVMilosierdzie i na naszym kanale YouTube – mówi rektor tego wspaniałego Sanktuarium, ks. Zbigniew Bielas.

Cieszymy się, że wiele miejsc na świecie wyraża zainteresowanie naszą propozycją, organizuje modlitwę u siebie i uczestniczy w naszych wydarzeniach – dodaje.

Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to modlitewne przygotowanie i otrzymywać materiały na kolejne miesiące prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: info@milosierdzie.pl.

Dołóżmy starań, aby iskra nadziei, która płynie od Bożego Miłosierdzia docierała do wszystkich mieszkańców ziemi” – mówi ks. Zbigniew Bielas.

 

Małgorzata Pabis

drukuj