Zakończyła się Pielgrzymka Farmaceutów do Łagiewnik

Zakończyła się pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Wydarzenie odbyło się przy okazji trwającego Roku Miłosierdzia.

W programie pielgrzymki odbyły się konferencje, wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia, a także czuwanie modlitewne przy grobie św. siostry Faustyny Kowalskiej.

Centralnym punktem każdego dnia pielgrzymki była Msza św. w intencji całego środowiska farmaceutów – podkreślił o. Krzysztof Niewiadomski, duszpasterz farmaceutów w archidiecezji krakowskiej.

– Farmaceuci katoliccy w Polsce nie mają łatwego życia. W chwili obecnej ich polem działania jest prawo do klauzuli sumienia, której farmaceuta w Polsce nie ma. W ten sposób generuje to wiele napięć duchowych w ich serach i duszach. Ta pielgrzymka była ważnym elementem proszenia Pana Boga o to, aby ta sprawa ruszyła oraz całe środowisko farmaceutyczne jednoczyło się w obronie swoich praw, które tak naprawdę opierają się na prawie Bożym, prawie naturalnym, prawie do życia i prawie do ochrony zdrowia drugiego człowieka – mówił o. Krzysztof Niewiadomski.

Organizatorami pielgrzymki były Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski.

Patronat nad wydarzeniem objął ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

RIRM

drukuj