fot. twitter.com/ITD_gov

„Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka” – zajęcia dla dzieci nt. bezpieczeństwa drogowego

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wraz z Ministerstwem Zdrowia zorganizowali pierwszą lekcję on-line dla małych pacjentów w szpitalu w Olsztynie. Zajęcia odbyły się pod hasłem: „Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka”. Tematem lekcji było bezpieczeństwo na drodze oraz zdrowe nawyki w walce z chorobami zakaźnymi.

Zajęcia poprowadzili Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Dzieci dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych lub jak zapiąć pasy bezpieczeństwa podróżując samochodem.

– Jest to edukacja przez zabawę. Są różne zagadki i filmy – bardzo luźna metoda, ale ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat znały przepisy ruchu drogowego i były – jak dorosną – odpowiedzialnymi pieszymi, rowerzystami i kierowcami – wskazał Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Zajęcia nt. bezpieczeństwa drogowego są skierowane do uczniów z pierwszych klas szkół podstawowych. Od 3 lat prowadzone są również dla pacjentów w szpitalach dziecięcych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl