fot. PAP/Leszek Szymański

Skargi na wypowiedź W. Frasyniuka godzącą w polskich żołnierzy. M. Świrski: Totalna opozycja chce zdeprecjonować bardzo ważne instytucje państwa polskiego

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło dotąd siedem skarg od osób prywatnych na wypowiedź Władysława Frasyniuka w jednej z komercyjnych telewizji – poinformował zespół prasowy Rady. Wnioski dotyczą braku reakcji prowadzącego audycję na wypowiedź godzącą w dobre imię polskich żołnierzy.

W niedzielę na antenie TVN24 opozycjonista z czasów PRL nazwał żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią „śmieciami”, a ich zachowanie – „antypolskim”.

Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, odnosząc się do jego słów, powiedział, że wpisują się one w całą kampanię nienawiści przeciwko państwu polskiemu.

– Walka wymierzona przeciwko żołnierzom Wojska Polskiego i Straży Granicznej trwa w mediach od dłuższego czasu. Tak naprawdę zaczęła się ona dużo wcześniej, a nie od tzw. kryzysu uchodźczego. Generalnie strona totalnej opozycji chce zdeprecjonować bardzo ważne instytucje państwa polskiego. W tej chwili rozważamy, czy wychodzić z inicjatywą do Prokuratury, żeby ścigać pana Władysława Frasyniuka z art. 226. Kodeksu karnego. To, co się wydarzyło wczoraj, jest rzeczą niesłychaną i pokazuje także, jakim celom służy stacja TVN. Polscy widzowie i słuchacze powinni zastanowić się, czy chcą dalej oglądać tego rodzaju stacje – poinformował Maciej Świrski.

Słowa Władysława Frasyniuka krytycznie ocenili m.in. premier Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef resortu obrony zapowiedział skierowanie zawiadomienia do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego.

RIRM

drukuj