M. Błaszczak: Staramy się, by Wojsko Polskie wyposażone było w broń pochodzącą z polskich zakładów

Staramy się, by Wojsko Polskie było wyposażone w najnowocześniejszą broń pochodzącą z polskich zakładów – powiedział w Radomiu szef MON Mariusz Błaszczak. 

Kierownictwo MON-u spotkało się dziś z załogą Fabryki „Łucznik”, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

– Tam, gdzie to tylko jest możliwe, staramy się, aby Wojsko Polskie było wyposażone w najnowocześniejszą broń wyprodukowaną w polskich zakładach. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa Polski, ale też dla rozwoju gospodarczego naszej Ojczyzny, bo to jest mechanizm, który powoduje rozwój gospodarczy – powiedział minister obrony narodowej.

Wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że zakład będzie się rozwijał w dalszym ciągu.

– Dziś zakład produkuje w głównej mierze na potrzeby rodzimego rynku, naszej armii, ale jestem przekonany patrząc na zainteresowanie bronią, które jest, że na tym nie poprzestaniemy. Oczywiście, musimy zwiększać możliwości produkcyjne tego zakładu. To kwestia najbliższych miesięcy i najbliższych lat – zaznaczył Wojciech Skurkiewicz.

Fabryka Broni „Łucznik” jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. W spółce pracuje obecnie ponad pół tysiąca pracowników.

Fabryka produkuje między innymi karabinki Grot, pistolety maszynowe PM-98 czy broń sportową.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl