fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Błaszczak: Po latach zastoju wywołanego przez rząd PO-PSL odbudowujemy moce produkcyjne, stąd też bardzo ważna jest kontynuacja naszej misji

Kupujemy w polskich zakładach, które są gotowe, żeby wyprodukować broń. Niestety, po latach zastoju dopiero odbudowujemy moce produkcyjne. Stąd też bardzo ważna jest kontynuacja naszej misji. (…) Mamy już nowoczesne czołgi Abrams oraz K2. W rekordowo krótkim czasie doprowadziliśmy do tego, że Wojsko Polskie posiada już taką broń. Po 18 latach przerwy wróciła artyleria rakietowa o długim zasięgu – powiedział minister Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony, w czwartkowym programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Na Ukrainie wciąż trwa wojna, a polskie służby nieprzerwanie aktywnie bronią granic na odcinku łączącym nasz kraj z Białorusią. W niespokojnych czasach Wojsko Polskie wciąż jest wzmacniane m.in. poprzez zwiększanie armii.

– Bezpieczeństwo jest warunkiem naszego rozwoju. Władcy Kremla postanowili odbudować imperium. Przestrzegał o tym śp. Lech Kaczyński. Niestety, wtedy rządziła koalicja PO-PSL, która likwidowała jednostki wojskowe. (…) Odbudowujemy je – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

– Na koniec roku będzie można powiedzieć, że przez dobrowolną zasadniczą służbę wojskową przeszło ponad 55 tys. żołnierzy. Są to młodzi polscy patrioci. To fantastyczni ludzie, pełni energii i zaangażowania. Oni inwestują w swoje umiejętności, a służba w Wojsku Polskim daje szanse rozwoju. Jeżeli tylko młody człowiek jest ambitny i pracowity, może wiele osiągnąć – dodał.

W stronę obozu rządzącego kierowane są zarzuty, że kupuje on sprzęt militarny na ostatnią chwilę. Dodatkowo maszyny pozyskiwane są zagranicą.

– Kupujemy w polskich zakładach, które są gotowe, żeby wyprodukować broń. Niestety, po latach zastoju dopiero odbudowujemy moce produkcyjne. Stąd też bardzo ważna jest kontynuacja naszej misji. (…) Mamy już nowoczesne czołgi Abrams oraz K2. W rekordowo krótkim czasie doprowadziliśmy do tego, że Wojsko Polskie posiada już taką broń. Po 18 latach przerwy wróciła artyleria rakietowa o długim zasięgu – wyliczał polityk.

Przy okazji wyborów parlamentarnych Polacy mogą wziąć udział w referendum. Wśród pytań zawartych na kartach znalazły się m.in. takie, które dotyczą likwidacji bariery na granicy polsko-białoruskiej czy przyjmowania nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. W kierunku obozu rządzącego kierowane są zarzuty dot. bezzasadności utworzenia zapory czy przyjmowania nielegalnych migrantów.

– Zależy im, żeby Polska była w chaosie. Można było to odczytać z wielu ich czynów. (…) Co robili posłowie opozycji, gdy stawiana była zapora? Jeździli na granicę i próbowali wymusić na strażnikach granicznych oraz żołnierzach, żeby wpuścili nielegalnych migrantów. To było obliczone na upadek rządu i doprowadzenie do chaosu w Polsce. Sądzili, że dzięki swoim mocodawcom z Berlina przejmą władzę. Doprowadziliby do kryzysu, jaki dziś widzimy w państwach Europy Zachodniej. Następstwem fali migracyjnej są podejmowane działania natury terrorystycznej. Prawo i Sprawiedliwość na to nie pozwoli – zapewnił szef resortu obrony.

W czwartkowym programie „Rozmowy niedokończone” wziął udział także prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Powiedział on, że „głosowanie na inne partie niż Prawo i Sprawiedliwość jest głosowaniem na rząd Donalda Tuska”. Minister Mariusz Błaszczak zgodził się z przedstawioną tezą.

– Niektórzy wyborcy uważają, że dobra jest mała partia polityczna, która głosi jakieś hasła. To jest złuda. Jedynie PiS daje gwarancję tego, że będziemy twardo reprezentowali polskie interesy. Stąd też nasze zaangażowanie. Pokazaliśmy to w czynach – utrzymaliśmy granicę, rozwijamy Wojsko Polskie. (…) Jak ważna jest kontynuacja naszej misji? Jeżeli zwyciężą ludzie z opozycji, to powiedzą, że nie ma pieniędzy. Już tak mówili. Oni to porzucą – wskazał gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl