fot. twitter.com/mblaszczak

Min. M. Błaszczak: Wojskowa pomoc dla mieszkańców Chorwacji dotarła do Zagrzebia

Wojskowa pomoc dla mieszkańców Chorwacji dotarła już do Zagrzebia. Polscy żołnierze dostarczyli namioty mieszkalne dla kilkuset osób, które straciły domy po trzęsieniu ziemi – napisał w piątek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

W trzęsieniu ziemi w Chorwacji śmierć poniosło co najmniej siedem osób – jedna w Petrinji, pięć w miejscowości Majske Poljane w pobliżu Gliny oraz jedna w Żażinie. 26 osób jest rannych, z czego sześć było w ciężkim stanie.

Pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, na prośbę strony chorwackiej, zapowiedział w czwartek szef MON. W piątek po południu poinformował, że pomoc dotarła już do Zagrzebia.

„Polscy żołnierze dostarczyli namioty mieszkalne dla kilkuset osób, które straciły domy po trzęsieniu ziemi” – napisał na Twitterze.

Epicentrum wtorkowego trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 3 km od liczącego ponad 15 tys. mieszkańców miasta Petrinja, 47 km na południe od Zagrzebia. Wstrząsy były odczuwalne w całej Chorwacji, a także daleko poza jej granicami – na Węgrzech, w Austrii, w południowych Niemczech, Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Serbii, a także w dużej części Włoch, od Bolzano na północy po Neapol na południu.

W środę rano ziemia znów zatrzęsła się – trzy silne wstrząsy o magnitudzie od 3,9 do 4,8 ponownie nawiedziły rejony wtorkowego trzęsienia. Jak podała chorwacka służba sejsmologiczna, epicentrum wstrząsów znajdowało się 12 km na północny zachód od Sisaku na głębokości 8 km.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl