fot. flickr.com

Korea Płn.: Kim Dzong Un wysłał kartki noworoczne do wszystkich obywateli kraju

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un podziękował społeczeństwu za zaufanie i wsparcie „w trudnych czasach” i życzył całemu społeczeństwu szczęścia oraz zdrowia – pisze oficjalna agencja północnokoreańska KCNA. Według niej życzenia zostały wysłane na kartkach do wszystkich obywateli kraju.

KCNA przypomina, że Kim 1 stycznia każdego roku wygłasza orędzie telewizyjne, ale w piętek tego nie zrobił, bowiem w najbliższych dniach zamierza przemawiać na pierwszym od pięciu lat kongresie rządzącej krajem komunistycznej Partii Pracy.

„Będę ciężko pracował, aby wprowadzić nową erę, w której ideały i pragnienia naszego ludu zostaną spełnione” – napisał Kim na kartkach, które miały zastąpić noworoczne przemówienie. Według agencji AP nie jest jednak możliwe zweryfikowanie, czy kartki dotarły do wszystkich mieszkańców kraju.

Nowy Rok przez mieszkańców stolicy Pjongjangu witany był pokazem fajerwerków na głównym placu miasta oraz uroczystym koncertem. Państwowa telewizja pokazała tłumy ludzi stojących blisko siebie, ale w maseczkach na twarzach.

Władze Korei Północnej niezmienne stoją na stanowisku, że ich kraj jest wolny od koronawirusa. Twierdzenie to budzi wiele wątpliwości wśród ekspertów, którzy podkreślają jednak, że epidemia w Korei Płn. nie ma charakteru powszechnego, w związku z czym zezwolono na tłumne świętowanie w noc sylwestrową.

PAP

drukuj