fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON: Rozpoczynamy biały tydzień szpitalu w Legionowie

Rozpoczynamy biały tydzień szpitalu w Legionowie. Szpital to filia Wojskowego Instytutu Medycznego, a więc można będzie tu uzyskać porady, można będzie przejść badania – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak inaugurując tydzień badań profilaktycznych.

W poniedziałek w szpitalu w podwarszawskim Legionowie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował „biały tydzień”.

„To jest pierwsza tego rodzaju akcja w nowym szpitalu w Legionowie. Ale zapewniam państwa, że to pierwsza z kolei. Z całą pewnością nie ostatnia (…). Szpital jest prowadzony przez najlepszych specjalistów z Wojskowego Instytutu Medycznego, a więc kadra to ludzie, którzy są doświadczeni, którzy rzeczywiście pomagają. WIM ma bardzo silną markę. Szpital przy ul. Szaserów w Warszawie należy do największych, a z całą pewnością jest największy, jeżeli chodzi o wojskową służbę zdrowia” – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Wskazał, że misją żołnierzy Wojska Polskiego jest zapewnienie bezpieczeństwa, którą również wykonują w czasie pokoju.

„A więc wojskowa służba zdrowia jest do dyspozycji mieszkańców. W tym przypadku mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego (…). Szpital w Legionowie powstał bardzo niedawno. To jest inicjatywa, którą pilotowałem. Jestem dumny z tego, że doprowadziłem do utworzenia szpitala. Potrzeba utworzenia szpitala w Legionowie była od wielu lat i nigdy nie została spełniona do czasu właśnie mojej decyzji o tym, żeby utworzyć filię Wojskowego Instytutu Medycznego tu w Legionowie” – poinformował.

Przekazał przy tym, że szpital został otwarty cztery miesiące temu.

„W ciągu tych czterech miesięcy w szpitalu pomoc znalazło ponad 18 tysięcy osób. Dwa tysiące osób było hospitalizowanych, oraz ponad 1,1 tys. zabiegów przeprowadzili lekarze w tym szpitalu” – wyliczył.

Podał, że szpital składa się z sześciu oddziałów. Jest też blok operacyjny stworzony z dwóch sal operacyjnych. Jak zapewnił szef MON, szpital funkcjonuje całą dobę, siedem dni w tygodniu.

„Dlaczego szpital w Legionowie? Ze względu na rozwijające się Wojsko Polskie, również ważne jest to, żeby szpital stanowił zaplecze dla 18. Dywizji Zmechanizowanej, a więc nowoutworzonej dywizji, rozrastającej się, operującej na wschód od Wisły. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej także jest w powiecie legionowskim. A więc szpital wojskowy stanowi zaplecze dla żołnierzy Wojska Polskiego, ale otwarty jest również dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego” – tłumaczył szef resortu obrony.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl