Autorstwa Staff Sgt. Christopher McCullough - http://www.nationalguard.mil/Resources/NewsImages.aspx?igphoto=2000929447, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38437153

Polska coraz bliżej zakupu Abramsów

Polska jest coraz bliżej podpisania kontraktu na zakup amerykańskich czołgów podstawowych M1 Abrams. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał, że amerykański Kongres wyraził zgodę na zakup czołgów przez Polskę.

Szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiał w piątek o kontrakcie na amerykańskie czołgi z sekretarzem obrony USA, Lloydem Austinem. Sekretarz już wcześniej publicznie deklarował, że Stany Zjednoczone nie będą blokowały transakcji. Wniosek, jaki złożyła Polska, został najpierw zatwierdzony przez amerykański rząd. W kolejnym etapie procedury do sprawy miał się odnieść amerykański Kongres.

„Wojsko Polskie się wzmacnia! Kongres USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 250 czołgów Abrams. To już ostatni ważny krok przed podpisaniem umowy na ich zakup. To najważniejszy kontrakt zbrojeniowy od lat” – napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Do Polski trafi 250 Abramsów w ich najnowocześniejszej wersji. Maszyny są produkowane w stanie Ohio. Ich pierwsza partia, zgodnie z zapowiedziami resortu obrony, trafi do Polski jeszcze w tym roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl