W. Buda rozpoczął spacerowy półmaraton po dzielnicach Łodzi

Wszystkie dzielnice Łodzi na 21-kilometrowej trasie spacerowego półmaratonu zamierza odwiedzić ostatniego dnia kampanii w piątek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta, poseł PiS Waldemar Buda. „Chcę przekonywać niezdecydowanych do odważnego wyboru w niedzielę” – ogłosił.

Jak zapowiedział w piątek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi, ostatni dzień samorządowej kampanii zamierza spędzić intensywnie. Poinformował, że jego planem na finisz wyborów jest spacer przez łódzkie dzielnice, a wyznaczona trasa wynosi 21 kilometrów, czyli tyle, ile liczy półmaraton.

„Przez większą część dnia będę rozmawiać z łodzianami idąc przez wszystkie osiedla w mieście. Wyruszamy spod Dworca Łódź-Widzew, przemierzamy większość osiedli i mniej więcej o godz. 16.00 dotrzemy do Dworca Łódź-Żabieniec. Chcemy być, jak najbliżej łodzian, chcemy z nimi rozmawiać o tych wszystkich problemach, które przez lata się tutaj nawarstwiały i przekonywać niezdecydowanych do odważnego wyboru w niedzielę” – tłumaczył Waldemar Buda podczas briefingu przed Dworcem Łódź-Widzew.

Poseł PiS wskazał, że będzie to bardzo ważny wybór, bowiem łodzianie – jak mówił – zdecydują się na wybór szybszego rozwoju wskazując na nowego prezydenta, czy też „będziemy obserwowali dalej wszystko to, co się dzieje, ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami”.

Zaznaczył, że podczas trasy razem z kandydatami Zjednoczonej Prawicy na radnych miejskich i wojewódzkich zamierza spotkać się z kilkoma tysiącami łodzian, przekonując ich do swojego programu i osoby.

„Mamy dużą, zwartą grupę. Ruszamy i bez przerw idziemy 21 kilometrów, czyli dokładnie tyle, ile wynosi półmaraton. Różnica polega na tym, że będziemy maszerowali, a nie biegli. Biegnąc nie da się rozmawiać z mieszkańcami” – wyjaśnił kandydat.

Na zaplanowanych na trasie przystankach Waldemar Buda będzie przedstawiał ostatnie punkty swojego programu wyborczego. Na pierwszym z nich zapowiedział ponowne pełne uruchomienie szpitala położniczego „ProFamilia”, który wstrzymał przyjęcia pacjentek do porodów po wygaśnięciu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poinformował, że szansa na otwarcie placówki w pełnym wymiarze to efekt rozmów z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, który gościł w Łodzi w czwartek.

„Te rozmowy napawają optymizmem. Zmierzamy do tego, żeby +ProFamilia+ na nowo działała i mogła przyjmować łodzianki w ramach kontraktu z NFZ” – zapewnił poseł PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl