By Krystyna Pruchniewska - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71315973

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie–Łagiewnikach w ramach III Ogólnopolskiej Pielgrzymki przybywają dziś Rodziny Dzieci Utraconych. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. bp Jan Zając, biskup senior archidiecezji krakowskiej. 

Tuz po Eucharystii rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu.

Rodziny przybywają do Łagiewnik z kartami, na których zapisane są imiona ich zmarłych dzieci. Karty będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych prowadzonej przez krakowską świątynię.

Rzecznik sanktuarium Małgorzata Pabis wskazała, że modlitwą zostaną otoczone wszystkie zmarłe dzieci, nienarodzone oraz narodzone. Zaznaczyła też, że pielgrzymka ma wesprzeć rodziny, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci.

– Widać, jak te rodziny to przeżywają. Często przychodzą całe rodziny. Mamy ze łzami w oczach przychodzą i składają swoje dziecko na ołtarzu. Rozmawiałam z kilkoma takimi osobami, mówią, że daje im to poczucie, że ich dziecko jest w ramionach Dobrego Boga, że Jezus Miłosierny przytula je do swojego serca. To daje im ulgę, choć żal i ból zawsze zostaje, bo wiemy, jak cierpi się po stracie dziecka. Ale taka modlitwa pomaga i jest ważna dla tych rodzin – zaznaczyła Małgorzata Pabis.

Rodziny, które nie mogą uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce, mogą brać w niej udział za pomocą internetu. Transmisja jest dostępna m.in. na kanale YouTube Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie–Łagiewnikach. [tutaj] 

Modlitewnemu wydarzeniu patronuje metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

RIRM

drukuj