Kraków: wyjazdowe posiedzenie zespołu ds. wizyty papieża i ŚDM

W Krakowie odbędzie się dziś wyjazdowe posiedzenie zespołu ds. przygotowania wizyty Ojca Św. Franciszka i Światowych Dni Młodzieży.

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ma  poinformować o tym, co zmieniło się w planie zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży od czasu wydania w marcu pierwszych uwag do raportu wojewody małopolskiego.

RCB w swoim raporcie zwróciło uwagę, że lokalizacja uroczystości w Brzegach koło Wieliczki jest ryzykowna dla życia i zdrowia ludzi. Wskazywano m.in. na brak planu ewakuacji oraz znajdującą się niedaleko ołtarza linię wysokiego napięcia.

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, która w ubiegłym tygodniu wzięła udział w spotkaniu metropolity krakowskiego z przedstawicielami samorządów, wyraziła wdzięczność za prace komitetu organizacyjnego.

– Moim zdaniem jesteśmy narodem bardzo dobrze zorganizowanym. Myślę, że dlatego wszystko wychodzi nam bardzo dobrze. Mamy wielką nadzieję, że Ci młodzi ludzie z całego świata, że nasi kochani obywatele, których zapraszamy tutaj, do Krakowa, będą mogli przeżywać wielkie, wspaniałe i niezapomniane chwile, ale przede wszystkim zawdzięczamy to wielkiemu wysiłkowi komitetu organizacyjnego – powiedziała Beata Kempa.

Posiedzenie zespołu będzie miało charakter otwarty dla mediów. Jutro do Krakowa przybędzie Komisja Watykańska, która przygotowuje wizytę Papieża Franciszka w Polsce.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział Ojciec Święty. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

RIRM

drukuj