ŚDM: Obraz Jezusa ze zdjęć selfie w Łagiewnikach do połowy listopada

Wielkoformatowy obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie będzie stał do połowy listopada przed sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami miał tam być do końca sierpnia.

Jak powiedział w środę Konrad Ciempka, pomysłodawca akcji „Wymaluj obraz”, na terenie sanktuarium, obok wejścia do auli św. Faustyny, mozaika dobrze się prezentuje i jest widoczna dla licznych pielgrzymów.

Prawdopodobnie jednak na stałe znajdzie się gdzie indziej. Gdzie? Będziemy o tym we wrześniu rozmawiać z siostrami z sanktuarium w Łagiewnikach – dodał.

Internetową akcję „Wymaluj obraz” z okazji Światowych Dni Młodzieży zorganizowały wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zamierzali „połączyć ludzi z całego świata”, w tym wielu tych, którzy chcieli przyjechać na spotkanie z papieżem do Krakowa, a z różnych przyczyn nie mogli.

Zainteresowani nadsyłali za pośrednictwem strony internetowej image2016.pl swoje zdjęcia. Łącznie organizatorzy otrzymali 15 tys. fotografii. Później zdjęcia za pomocą programu komputerowego zostały zmontowane w jedno wielkie „malowidło”, które na czas ŚDM wydrukowano na sztywnym nieprzemakalnym materiale. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób, w tym prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. Swoje fotografie przesyłali też artyści, np. Muniek Staszczyk, Golec uOrkiestra.

Każdy, kto wziął udział w akcji „Wymaluj obraz”, może, podchodząc do obrazu w Łgiewnikach, spróbować odszukać się na nietypowym „malowidle”. Uczestnicy projektu mogą się też odnaleźć za pomocą strony internetowej tego przedsięwzięcia, wpisując w odpowiednim miejscu swój adres mailowy. Wyszukiwarka wskaże internaucie miejsce, w którym jest jego zdjęcie.

Projekt „Wymaluj obraz” spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili go kontynuować. „Wciąż za pośrednictwem strony image2016.pl można nadsyłać selfie. Wykorzystamy je do kolejnego, jeszcze większego obrazu Jezusa Miłosiernego” – podkreślił Ciempka.

Zdjęcia można przesyłać do 20 listopada – wtedy zakończy się Rok Miłosierdzia Bożego. Organizatorzy jeszcze nie wiedzą, w którym miejscu stanie kolejny obraz.

PAP/RIRM

drukuj